استرالیا, مقاله

هزینه های تحصیل در استرالیا

ھزینه کالج و مدرسه حرفه ای در کانادا

هزینه تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی

همواره یکی از دغدغه های دانشجویانی که قصد تحصیل و بورسیه شدن در دانشگاه‌های معتبر را دارند، هزینه تحصیل در استرالیا است. دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور استرالیا باید این نکته را مد نظر داشته باشند که بایستی هزینه متوسطی را به غیر از مخارج شخصی برای طی نمودن دوران تحصیلی خود در دانشگاه های این کشور پرداخت کنند.

شایان ذکر است که هزینه تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف متغیر بوده و دانشجویان نامبرده بایستی قبل از عزیمت به این کشور و در سر پروراندن اخذ اقامت استرالیا با ارتباط گیری با مراکز معتبر راهنمایی و مشاوره اخذ اقامت ویزا از طریق تحصیل در کشور استرالیا، از صفر تا صد هزینه‌های جاری شان در این کشور در طول دوران تحصیلی آگاه شوند.

با بررسی های انجام شده می توان گفت میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا برای دانشجویان خارجی و بین المللی سالانه حدود 40 هزار دلار بوده و لازم به ذکر است میزان هزینه تحصیل در استرالیا رابطه مستقیم با دانشگاه، شهر، محل اقامت و… دانشجویان بورسیه این کشور دارد.

حال در ادامه دیگر زوایای هزینه تحصیل در استرالیا را بررسی کرده و اطلاعات نسبی در رابطه با مخارج یک دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور استرالیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

هزینه تحصیل در مدارس کشور استرالیا برای بومیان این کشور رایگان است. اما برای متقاضیان خارجی و اتباع در این کشور قضیه کمی مفاوت است. میانگین هزینه 10 الی 25 هزار دلار از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان به صورت صعودی برآورد شده است که البته هزینه تحصیل در استرالیا در مدارس شبانه روزی کمی متفاوت بوده و حتی با توجه به درجه علمی و کیفیت مدرسه مورد نظر تا سقف 40 هزار دلار تخمین زده شده است.

هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا را دارند بایستی بدانند که میزان هزینه تحصیل در استرالیا رابطه مستقیم با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظرشان دارد. چرا که رشته های پر مخاطب و تخصصی در این کشور به دلیل پویایی نظام آموزشی در حوزه آموزش تئوری و عملی برای دانشگاه ها گران تمام می‌شود و به همین دلیل است در سراسر دنیا در مراکز مرتبط با علوم پزشکی خواهان جذب فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و علوم آزمایشگاهی و… کشور استرالیا هستند. چرا که سطح بهره وری دانشجویانی که دانشگاه آن ها بر روی آموزش تئوری دانش آموختگانش سرمایه گذاری کرده اند بسیار بالا است و توجیه مناسبی برای مراکز درمانی برای جذب این فارغ التحصیلان مجرب به شمار می رود.

هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکترا

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور استرالیا بایستی از پرداخت هزینه 20 الی 50 هزار دلاری در دوران تحصیل خود در دانشگاه مورد نظرشان آگاه باشند. از همین رو، میانگین شهریه پرداختی در مقطع دکترا سالانه از مبلغ 15 هزار دلار الی 55 هزار دلار براورد شده است که البته باید گفت این اخلاف فاحش بازه قیمتی مربوط به نوع رشته و دانشگاه انتخابی فرد است. البته باز هم دانشجویان باید با دریافت مشاوره و راهنمایی از مراکز معتبر نوع دانشگاه و نوع رشته خود را متناسب با بودجه خودشان انتخاب کنند تا در روند تحصیلی خود به دلیل عدم توانایی در تخصیص شهریه دانشگاهشان از تحصیل باز نمانند.

برای آن دسته از افرادی که با مطالعه سر فصل هزینه تحصیل در استرالیا کمی براشفته شده اند یاد آور می‌شویم که مهم ترین اصل در برنامه ریزی مالی برای تحصیل در استرالیا مشاوره هوشمندانه است چرا که مشاور مجرب در امر بورسه و ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند با ارائه بهترین برنامه تحصیلی هزینه، افراد را در این مسیر پر تلاتم با پایانی خوشایند همراهی کنند.

برای کلیه مقاطع تحصیلی فوق، یکسری مخارج جانبی دیگری در راستای تحصیل نیز وجود دارد؛ مانند هزینه کتاب و وسایل آموزشی و بیمه درمانی که متوسط نرخ هزینه کتاب و لوازم آموزشی بین 600 تا 1100 دلار استرالیا در سال است و از طرفی نیز هزینه بیمه‌های درمانی از 40 دلار استرالیا در ماه شروع می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *