همواره خانواده های بسیاری تمایل دارند که فرزندان زیر 18 سالشان را برای تحصیل در مدارس نمونه استرالیا ثبت نام کرده و فرزندانشان ویزای دانش آموزی استرالیا را اخذ کنند. شایان ذکر است مدت زمان طول دوره تحصیل در 12 سال می باشد که یک تا شش سال دوره ابتدایی و 7 تا 12 سال دوره دبیرستان در این کشور به طول می انجامد. 

شروع سال تحصیلی در استرالیا در ماه ژانویه و پایان سال تحصیلی در ماه دسامبر است. از طرفی در طول یک سال تحصیلی  4 ترم تحصیلی وجود دارد که به طور تقریبی طول هر دوره آن حدودا ده هفته می باشد. 

قابل توجه متقاضیان اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا  در طول سال تحصیلی در مدارس این کشور مابین هر ترم تحصیلی که تعداد آن ذکر شد 2 هفته تعطیلی وجود دارد که بر اساس این تعطیلی ها شروع هر چهار ترم در سال تحصیلی برای مقاطع دانش آموزی به ترتیب ماه های  ژانویه ، آوریل ، جولای و اکتبر است. 

بهتر است آگاه باشید که با داشتن ویزای دانش آموزی استرالیا دانش آموزان می توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در کشور استرالیا اقامت بدون دغدغه داشته باشند. از طرفی به واسطه ویزای دانش آموزی استرالیا شما می توانید به تعداد دفعات نا محدود به خاک این کشور سفر کنید. 

البته که برای هم میهنان عزیزمان کاملا شفاف است که بسیاری از خانواده ها به دلیل قانون وضع شده در این کشور که همراهان دانش آموزانی که ویزای دانش آموزی استرالیا را دارند ابتدا اقدام به اخذ ویزای دانش آموزی فرزندشان کرده و سپس در مراحل بعدی که به خاک این کشور عزیمت کردند ویزای دائم خود را اتخاذ می کنند. 

در ادامه با ملزومات گرفتن ویزای دانش آموزی استرالیا برای دانش آموزان بین المللی این کشور آشنا خواهید شد: 

  1. داشتن تائیدیه ثبت نام :COEاین تائیدیه نشان می دهد شما در یک مدرسه معتبر در استرالیا پذیرفته شده و مراحل ثبت نام را طی نموده اید. 
  1. دارا بودن شرایط سنی (۶ سال یا بیشتر): شرط سنی حداقل ۶ سال، قانون کلی کشور استرالیا برای صدور و اعطای ویزای دانش آموزی استرالیا می باشد؛ البته برای داشتن شانس بالاتر صدور ویزای دانش آموزی استرالیا، بهتر است از ۷ سالگی به بعد اقدام شود. 

دیگر شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا که به سن افراد مربوط می شوند عبارت اند از : 

  • داشتن سن کمتر از ۱۷ سال برای ورود به کلاس ۹ 
  • داشتن سن کمتر از ۱۸ سال برای ورود به کلاس ۱۰ 
  • داشتن سن کمتر از ۱۹ سال برای ورود به کلاس ۱۱ 
  • داشتن سن کمتر از ۲۰ سال برای ورود به کلاس ۱۲ 

باید آگاه باشید که برای سابمیت کردن پرونده ویزای دانش آموزی استرالیا فرزندان تان باید هزینه ای برابر ۶۲۰ دلار به دولت استرالیا پرداخت کنید. جهت اطلاع مخاطبان از تغییر هزینه های احتمالی ویزای دانش آموزی استرالیا، همواره می توانید سایتimmi.homeaffairs.gov.au  را چک کنید. این مبلغ صرفا هزینه ای است که باید به سفارت پرداخت کنید تا پرونده ویزا را سابمیت یا اصطلاحا به جریان بیاندازد. برای جمع آوری و ارائه دیگر مدارک نیز بایستی هزینه های مختلفی را به مراکز دولتی این کشور نخبه پرور پرداخت کنید. 

هزینه ثبت نام اولیه مدرسه نیز معمولا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است که این مبلغ غیر قابل عوت می باشد. شهریه مدارس کشور استرالیا نیز بسیار متنوع و متفاوت می باشد. 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها