اگر فرزندتان هنوز سنش به 18 سال نرسیده بهترین فرصت است که به واسطه راهی کردن فرزندتان به کشور نخبه پرور استرالیا آینده او را تضمین کرده و همچنین در طول دوره تحصیلش در مقاطع ابتدایی از ویزای گاردین استرالیا بهره مند شوید. 

اینکه شرایط ویزای گاردین استرالیا چیست و می توان با تکیه بر چه داده هایی از مزایا و معایب آن مطلع شد، از نکاتی است که در ادامه مطالب این مقاله پیرو تمام مسیر های اخذ اقامت استرالیا، به آن خواهیم پرداخت . 

اما ضروری است که در ابتدای این موضوع نگاهی کوتاه به چرایی اخذ ویزای گاردین استرالیا داشته باشیم و بحث را با این موضوع شروع کنیم. 

به طور معمول خانواده های ایرانی به منظور تحقق آینده ای روشن و باشکوه برای فرزندانشان، آنان را در سن های پایین تر از سن قانونی به مدارس  کشو های توسعه یافته و پیشرفته در حوزه علمی راهی می کنند تا علاوه بر سعادت مندی فرزندشان، خود آن ها نیز در کشور استرالیا سکونت داشته باشند. 

در اکثر کشورها، خانواده‌ها با اخذ ویزای توریستیمی‌توانند فرزندان خود را همراهی کنند؛ اما در بعضی کشورها مثل انگلیس، کانادا و استرالیا ویزایی وجود دارد که به ویزای گاردین یا گاردین شیپ معروف است و به واسطه اخذ این ویزا خانواده ها می توانند در کنار تحصیل فرزندشان در بهترین مدارس کشور استرالیا در این کشور اقامت کنند. 

حالا اینکه گاردین شیپ چه نوع ویزایی است و چه ویژگی‌هایی دارد، بحثی است که در ادامه به آن‌ خواهیم پرداخت. پس لطفاً ما را تا انتها همراهی کنید. 

معرفی ویزای گاردین استرالیا 

با توجه به سؤال مکرر خانواده‌ها در خصوص همراهی فرزندانشان به کشور استرالیا، ما هم فرصت غنیمت دانستیم و تصمیم گرفتیم در این برگه منحصراً درباره ویزای گاردین استرالیا و مباحث مرتبط با آن صحبت کنیم. قوانین تحصیلی استرالیا با سایر کشورها کمی متفاوت است. جالب است بدانید هر شخصی که قصد تحصیل در استرالیارا داشته باشد درصورت واجد شرایط بودن می‌تواند با همراه (پدر یا مادر، همسر، پدربزرگ و مادربزرگ، برادر و یا خواهر) راهی این سفر بشود. 

در کشور استرالیا برای اقامت خانواده های دانش‌آموزان بین المللی این کشور ، ویزایی به نام ویزای گاردین یا ساب کلاس ۵۹۰  وجود دارد. که این ویزا به پدر/مادر یا در کل سرپرست قانونی و قیم دانش‌آموزانی اعطاء می‌شود که در یکی از مدارس معتبر استرالیا ثبت نام شده و تحصیل می کنند. 

ویزای گاردین در بین متقاضیان سفر به استرالیا که روش اخذ اقامت از طریق فرزندشان را اتخاذ کرده اند به ویزای والدین معروف است که مختص دانش‌آموزانی است که سن آن‌ها کمتر از ۱۸ سال است و  برای تحصیل در استرالیا احتیاج به یک نفر همراه (سرپرست) دارند. شایان ذکر است که گاهی اوقات امکان دارد دانش‌آموز بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشد اما بنا به دلایل و شرایط ویژه (مشکلات جسمی)، در طول مراحل تحصیلی در کشور استرالیا به یک همراه نیازمند باشد که فرد همراه دانش آموز مذکور مشمول ویزای گاردین استرالیا می شود. 

ویزای گاردین مختص اتباع خارجی است که قصد دارند به‌عنوان سرپرست دانش‌آموزی که در استرالیا مشغول به تحصیل است، برای اقامت در استرالیادرخواست بدهند. 

امکان همراهی والدین یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های ویزای ۵۹۰ استرالیا است. همان‌طور که می‌دانید، درخواست‌کنندگان این ویزا معمولاً پدر و مادر دانش‌آموز هستند. والدین، اغلب به دنبال مزایا نیستند و صرفاً دوست دارند در طول تحصیل، کنار فرزندانشان باشند. 

از دیگر مزایای دریافت ویزای گاردین شیپ می‌توان به امکان زندگی همراهان در استرالیا تا سن ۱۸ سالگی دانش‌آموز پرداخت. همراه دانش آموز می تواند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی استرالیا موسوم به دوره‌های Elicose به مدت کمتر از ۲۰ ساعت در هفته و دوره‌های آموزشی با طول مدت حداکثر ۳ ماه شرکت کند. 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها