همواره اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از بهترین تجربه هایی افراد در طول زندگی شان به حساب می آید به طوری که بسیاری از دانشجویان مستعد ایرانی حضور در دانشگاه های استرالیا را درگاه ورود به زندگی ایده آلشان می دانند. اما هرچقدر که ممکن است فرد متقاضی با داشتن سابقه تحصیلی قابل قبول بتواند توسط دانشگاه های این کشور احراز هویت تحصیلی اش را به دست آورد باید یاد آور شد که درخواست ویزای دانشجویی استرالیا فرآیندی بسیار پیچیده و زمان بر است که مهم ترین و قابل تأمل ترین مرحله در مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی به استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است. در این مقاله سعی داریم تا با یادآور شدن مراتب اخذ ویزای تحصیلی استرالیا دیدگاه مناسبی را در رابطه با مراحل اخذ آن در اختیار شما قرار دهیم و شما را با این پروسه آشنا کنیم. اما به خاطر داشته باشید که توضیحات ذکر شده تنها با توجه به کلیات مطالب هستند و تمامی موارد جزئیات بسیار زیاد و مهمی دارند که برای موفقیت در سیر آن ها نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه است. 

برایدریافت ویزای تحصیلی استرالیا، بایدویزای دانشجویی استرالیابگیرید. شما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی (DIBP) استرالیا ثابت کنید که از شرایط زیر را برایاخذ ویزای دانشجویی استرالیادارید : 

الزامات قانونی موقت (GTE) 

این طرح در نوامبر سال ۲۰۱۱ معرفی شد و بر اساس آن متقاضی ویزا باید بتواند قصد واقعی خود برای اقامت موقت دراسترالیاشرح دهد که می تواند به منظور تحصیل یا همراهی یک دانشجو به عنوان همراه (یعنی همسر یا فرزند) یا به عنوان سرپرست قانونی باشد. تصمیم گیرندگان در DIBP موارد زیر را در نظر می گیرند: 

  • شرایط مالی 
  • شرط مهارت زبان انگلیسی 
  • الزامات سلامت و شخصیت 
  • شرایط موجود در کشور اصلی شما 
  • شرایط بالقوه برای شما در استرالیا 
  • اهمیت دوره انتخابی برای آینده شما 
  • سابقه مهاجرتی شما 
  • سایر مسائل مرتبط 

با توجه به نرخ بیکاری 7 درصدی در کشور استرالیا می توان فهمید که بازار کار مطلوب و همچنین تضمین آینده شغلی در این کشور موجب تشویق متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل شده ، و آن ها می توانند پس از پایان تحصیلات خود به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند. 

شایان ذکر است که اگر به عنوان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از کشوری که زبان ملی آن انگلیسی نیست به استرالیا سفر می کنید (و حداقل به مدت پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل نکرده ایدبایستی میزان تسلط تان به زبان انگلیسی که مورد تایید استرالیا است را ثابت کنید . در وب سایت DIBP آزمون های مورد تایید و مجاز از قبیل آیلتس، تافل، آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) و آزمون انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) فهرست شده است. نمره مورد نیاز شما بستگی به این دارد که شما در کدام یک از دوره های تحصیلی تمام وقت، دوره های مقدماتی و یا دوره مقدماتی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS) ثبت نام کرده باشید. 

امید واریم مطالب فوق موجب کاهش وقت مخاطبان در فرآیند کسب اطلاعات اولیه از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شده و بتوانیم در مسیر تصمیم گیری تان برای تحول در زندگی شخصی گامی موثر بر داشته باشیم. 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها