کی دی - اینترنشنال

KDIRAN.COM​

ویزای تحصیلی استرالیا​

 

ویزا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا همچنان از بهترین تجربه های برخی افراد در طول زندگی شان به شمار می آید. به طوری که بسیاری از دانشجویان مستعد ایرانی، حضور در دانشگاه های استرالیا را درگاه ورود به زندگی ایده آلشان می دانند. اما هرچقدر که ممکن است فرد متقاضی با داشتن سابقه تحصیلی قابل قبول بتواند توسط دانشگاه های این کشور احراز هویت تحصیلی اش را به دست آورد باید یاد آور شد که درخواست ویزای دانشجویی استرالیا فرآیندی بسیار پیچیده و زمان بر است که مهم ترین و قابل تأمل ترین مرحله در مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی به استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است. در این مقاله سعی داریم تا با یادآور شدن مراتب اخذ ویزای تحصیلی استرالیا دیدگاه مناسبی در اختیار شما قرار دهیم و شما را با این پروسه‎ آشنا کنیم. اما به خاطر داشته باشید که توضیحات ذکر شده فقط با توجه به کلیات مطالب می باشند و تمامی موارد جزئیات بسیار زیاد و مهمی دارند که برای موفقیت در سیر آنها نیاز به تخصص و تجربه کافی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشد. 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 

شرایط

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ، باید ویزای دانشجویی استرالیا را دریافت کنید. شما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی استرالیا (DIBP) ثابت کنید که از شرایط زیر برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا برخوردار هستید: 

الزامات قانونی موقت (GTE)

الزامات قانونی موقت (GTE) :

این طرح در نوامبر سال ۲۰۱۱ معرفی شد و بر اساس آن متقاضی ویزا باید بتواند قصد واقعی خود را برای اقامت موقت در استرالیا شرح دهد که می تواند به منظور تحصیل یا همراهی یک دانشجو به عنوان همراه (یعنی همسر یا فرزند) یا به عنوان سرپرست قانونی باشد. تصمیم گیرندگان در DIBP موارد زیر را در این زمینه بررسی می کنند: 

با توجه به نرخ بیکاری 7 درصدی کشور استرالیا می توان فهمید که بازار کار مطلوب و همچنین تضمین آینده شغلی در این کشور موجب تشویق متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل شده و می توانند پس از پایان تحصیلات خود به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند. 

شایان ذکر است که اگر به عنوان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از کشوری که زبان ملی آن انگلیسی نیست به استرالیا سفر می کنید (و حداقل به مدت پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل نکرده اید)، بایستی میزان تسلط خود به زبان انگلیسی که مورد تایید استرالیا باشد را ثابت کنید . در وب سایت DIBP آزمون های مورد تایید و مجاز از قبیل آیلتس، تافل، آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) و آزمون انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE)  فهرست شده است. نمره مورد نیاز شما بستگی به این دارد که در کدام یک از دوره های تحصیلی تمام وقت، دوره های مقدماتی و یا دوره مقدماتی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS)  ثبت نام کرده باشید. 

امیدواریم مطالب فوق موجب کاهش وقت مخاطبان در فرآیند کسب اطلاعات اولیه از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شده و بتوانیم در مسیر تصمیم گیری برای تحول در زندگی شخصی شما گامی موثر بر داشته باشیم. 

کلید واژه های این مطلب:

ویزای تحصیلی - استرالیا - تحصیل در استرالیا - ویزای تحصیلی استرالیا

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *