کی دی - اینترنشنال

KDIRAN.COM​

اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

اقامت دائم

اکثر افرادی که با اخذ ویزای تحصیلی به استرالیا عزیمت می کنند و پس از طی کردن دوران تحصیلی خود فارغ التحصیل می شوند تمایل دارند در این کشور زندگی خود را ادامه دهند. در این مطلب سعی داریم با معرفی شرایط اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا بهترین مسیر را پیش روی شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

شرایط اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

شرایط اقامت
  • همواره دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی در کشور استرالیا می توانند از ویزای کار پس از تحصیل بهره مند شوند. شایان ذکر است که این ویزا فقط برای افرادی به کار می آید که تحصیلات خود را به طور تمام و کمال در استرالیا به پایان رسانده اند و با موفقیت مدرک خود را دریافت کرده اند.
  • دانشجویان باید بدانند که زمان رسیدگی به اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا، حداقل شش ماه به طول خواهد انجامید بنابراین متقاضی دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا، به همراه همراهانش که خانواده و یا همسر و فرزندان محسوب می شوند بایستی تا زمان اعلام نتیجه درخواست ویزا از سوی اداره مهاجرت استرالیا در خاک این کشور بمانند و ویزای معتبر تحصیلی و ویزای بریجینگ (Bridging) داشته باشند . دانشجو به هیچ عنوان نمی تواند قبل از دریافت ویزای اقامتی، ویزای تحصیلی خود را کنسل و یا از دانشگاه انصراف دهد و باید برای دریافت ویزای بریجینگ خود اقدام نماید .
  • تعداد معدودی از دانشجویان بین المللی کشور استرالیا پس از فارغ التحصیلی در مقطع تحصیلی شان برای دیدار با خانواده و نزدیکان، از استرالیا خارج شده و به زادگاهشان باز می گردند. باید یاداور شد زمانی که تحصیل شما به پایان می رسد دانشگاه مورد نظر، اداره مهاجرت را از این موضوع مطلع می سازد و چنانچه شما پس از پایان تحصیل از استرالیا خارج شوید اداره مهاجرت بدون اطلاع قبلی ویزای دانشجویی و یا تحصیلی شما را کنسل می کند. زمانیکه ویزای دانشجویی شما کنسل شود دیگر اجازه ورود مجدد به استرالیا را نخواهید داشت مگر آنکه ویزای دیگری برای ورود به استرالیا اخذ کرده باشید. بنابراین می بایست قبل از ترک استرالیا درخواست اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا را به اداره مهاجرت این کشور ارسال نمایید تا تمایل و قصد شما برای بازگشت به استرالیا مشخص شود و دیگر با مشکلات مشابه مواجه نشوید.
  • بسیاری از دانشجویان بین المللی در استرالیا جهت ادامه تحصیلات تکمیلی یا برای کسب مدرک بالاتر (به عنوان مثال پیشرفت تحصیلی از مدرک کارشناسی به سال تحصیلی بعد یا مدرک کارشناسی ارشد) اقدام می کنند. ادامه تحصیلات، شما را قادر می سازد که زمان خود را در استرالیا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید تا به شما در استخدام در شرکت های این کشور برای اشتغال به کار کمک کند. شما می توانید تحصیل در موسسه فعلی خود را ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر متفاوت) بروید تا یک تجربه جدید را امتحان کنید.

شرایط ادامه تحصیلات بعدی در استرالیا

 

  • قبل از اینکه ویزای فعلی شما به پایان برسد، یک درخواست برای یک ویزای دانشجویی جدید از اداره مهاجرت استرالیا درخواست کنید.
  • برای درخواست یک ویزای مجدد تحصیلی باید یک تمکن مالی دیگر به اندازه شهریه تحصیلی و یکسال هزینه زندگی در استرالیا را ارائه دهید . همچنین باید بیمه دانشجویی خود را تا پایان تحصیل تمید کنید . برای تمدید و یا درخواست مجدد ویزای تحصیلی استرالیا، موسسه دانش و توسعه بین الملل می تواند به شما کمک کند.
  • علاقمندان به ادامه تحصیل در استرالیا توجه داشته باشند باید تمکن مالی خوبی ارائه دهند تا بتوانند با رزومه پرداخت مالی قابل قبول نسبت به درخواست اقامت دائم پس از تحصیل، در استرالیا اقدام کنند.
ادامه تحصیلات بعدی

کلید واژه های این مطلب:

اقامت - اقامت دائم - استرالیا - اقامت دائم پس از تحصیل - اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *