چگونگی دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند.

غریب به اتفاق بسیاری از افرادی که با اخذ ویزای تحصیلی به استرالیا عزیمت می کنند و پس از طی کردن مقطع تحصیلی خود به فارغ التحصیلی در این کشور دست می یابند تمایل دارند در این کشور زندگی خود را ادامه دهند، در این مطلب سعی داریم با معرفی شرایط اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا بهترین مسیر را پیش روی شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

  • همواره دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی در کشور استرالیا می توانند از ویزای کار پس از تحصیل بهره مند شوند شایان ذکر است که این ویزا فقط برای افرادی به کار می آید که تحصیلات خود را به طور تمام و کمال در استرالیا به پایان رسانده اند و با موفقیت مدرک خود را دریافت کرده اند.
  • البته که دانشجو در استرالیا بایستی بداند که زمان رسیدگی به اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا حداقل شش ماه به طول خواهد انجامید بنابراین متقاضی دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا به همراه همراهانش که خانواده و یا همسر و فرزندانش محسوب می شوند بایستی تا زمان اعلام نتیجه درخواست ویزا از سوی اداره مهاجرت استرالیا در خاک این کشور بمانند و ویزای معتبر تحصیلی و یل ویزای بریجینگ داشته باشند . دانشجو به هیچ عنوان نمی تواند قبل از دریافت ویزای اقامتی ویزای تحصیلی خود را کنسل و یا از دانشگاه انصراف نماید و یا باید برای دریافت ویزای بریجینگ اقدام نماید .
  • تعداد معدودی از دانشجویان بین المللی کشور استرالیا پس از فارغ التحصیلی در مقطع تحصیلی شان برای دیدار خانواده و نزدیکان ، از استرالیا خارج شده و به زادگاهشان باز می گردند. باید یاد اور شد که زمانی که تحصیل شما به اتمام می رسد دانشگاه فرد مورد نظر اداره مهاجرت را از این موضوع مطلع میسازد و چنانچه شما پس از پایان تحصیل از استرالیا خارج شوید اداره مهاجرت بدون اطلاع قبلی ویزای دانشجویی و یا تحصیلی شما را کنسل میکند. زمانیکه ویزای دانشجویی شما کنسل شود دیگر اجازه ورود مجدد به استرالیا را نخواهید داشت مگر آنکه ویزای دیگری برای ورود به استرالیا اخذ کرده باشید. بنابراین میبایست قبل از ترک استرالیا درخواست اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا را به اداره مهاجرت این کشور ارسال نمایید تا تمایل و قصد شما برای بازگشت به استرالیا مشخص شود و دیگر با مشکلات مشابه مواجه نشوید.
  • بسیاری از دانشجویان بین المللی در استرالیا جهت ادامه تحصیلات تکمیلی یا برای کسب مدرک بالاتر (به عنوان مثال پیشرفت تحصیلی از مدرک کارشناسی به سال تحصیلی بعد یا مدرک کارشناسی ارشد) اقدام می کنند. ادامه تحصیلات شما را قادر می سازد که زمان خود را در استرالیا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید که به شما در استخدام در شرکت های این کشور برای اشتغال به کار کمک می کند. شما می توانید تحصیل در موسسه فعلی خود را ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر متفاوت) بروید تا یک تجربه جدید را امتحان کنید. اگر می خواهید تحصیلات خود را در استرالیا ادامه دهید، باید:
  • قبل از اینکه ویزای فعلی شما به پایان برسد، یک درخواست برای یک ویزای دانشجویی جدید از اداره مهاجرت استرالیا درخواست کنید.
  • برای درخواست یک ویزای مجدد تحصیلی شما باید یک تمکن مالی دیگر به اندازه شهریه تحصیلی و یکسال هزینه زندگی در استرالیا را نشان دهید . همچنین باید بیمه دانشجویی خود را تا پایان تحصیل تمیدی کنید . برای تمدید و یا درخواست مجدد ویزای تحصیلی استرالیا موسسه دانش و توسعه بین الملل می تواند به شما کمک کند
  • فقط علاقمندان به ادامه تحصیل در استرالیا توجه داشته باشند باید تمکن مالی خوبی ارائه دهند تا بتوانند با رزومه پرداخت مالی قابل قبول نسبت به درخواست اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا اقدام کنند.
0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها