سالانه تعداد افراد بسیاری از سراسر جهان به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی ، موقعیت اقلیمی دلپذیر، سیستم آموزشی پیشرفته و آینده شغلی تضمین شده رویای مهاجرت به کشور استرالیا را در سر دارند که البته جای گفتن است که راه های عزیمت و مهاجرت به استرالیا بسیار مختلف و پیچیده است. 

ویزای همراه استرالیا از آن دسته روش های مهاجرت به استرالیا است که دیگر افراد با استفاده از ویزای تحصیلی فرزند و یا همسرشان می توانند در کنار آن ها در طول دوران تحصیلیشان در دانشگاه های معتبر استرالیا، در این کشور اقامت داشته تا مهلت زمان مناسبی را برای وقف پیدا کردن با شرایط موجود و همچنین راحت تر طی کردن مراحل اخذ اقامت را داشته باشند. از همین رو ویزای همراه دانشجویی استرالیا شامل ویزای همسر و فرزندان، ویزای همراه دانش آموزی (ویزای گاردین) و ویزای همراه برنامه های اسکیل ورکر و سرمایه گذاری می باشد. 

دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا که متاهل هستند، می توانند برای اعضاء خانواده خود نیز، همزمان ویزای همراه استرالیا درخواست نمایند. همسر و فرزندان این متقاضیان می توانند با دریافت ویزا، هم زمان وارد استرالیا شوند. 

نکته قابل توجه در این امر این است که افراد با اخذ ویزای همراه استرالیا، که همسران دانشجویان بین المللی درخواست می کنند، می توانند در این کشور مشغول به کار شوند چرا که این امر مزیتی باورنکردنی در کشور های مهاجر پذیر است به طوری که افراد در کانادا بایستی بعد از گذشتن مدت زمان 6 ماه وارد بازار کار شوند. اجازه کار همسر دانشجو در استرالیا و میزان ساعات کاری ویزای همراه دانشجویی (جهت همسر دانشجو)، با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متغیر است. شرایط ویزای همراه دانشجویی استرالیا جهت همسر دانشجو به شرح زیر می باشد. 

شرایط ویزای همراه دانشجویی استرالیا (همسر) 

در صورتی که دانشجو برای دوره تحصیلی کارشناسی اقدام کرده باشد، همسر وی می تواند بصورت نیمه وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کند. 

در صورتی که دانشجو برای دوره ای تحصیلی ارشد و دکتری اقدام کرده باشد، همسر وی می تواند بصورت تمام وقت در استرالیا کار کند. 

همسر دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های کمتر از ۳ ماه تحصیل نمایند. 

ویزای همراه استرالیا شامل فرزندان دانشجویان بین المللی نیز می باشد. شرایط ویزای همراه استرالیا برای فرزندان دانشجویان بین المللی استرالیا به شرح زیر است. 

شرایط ویزای همراه تحصیلی استرالیا (فرزند) 

 • این فرزندان باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشند. 
 • فرزندان دانشجویان بین المللی نباید ازدواج کرده و یا نامزد داشته باشند. 
 • مدارک لازم برای ویزای همراه استرالیا (ویزای همراه دانشجویی) 
 • پاسپورت با تاریخ معتبر برای همسر متقاضی اصلی 
 • پاسپورت با تاریخ معتبر برای فرزندان متقاضی اصلی 
 • ترجمه رسمی سند ازدواج 
 • ترجمه رسمی مدارک کاری همسر دانشجو 
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی همسر دانشجو 
 • گواهی سوء پیشینه همراه 
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی فرزندان 
 • گواهی اشتغال به تحصیل در مدارس برای فرزندان 
 • تمکن مالی با توجه به تعداد اعضاء خانواده 
 • تکمیل فرم های مربوطه 

البته که دانش آموزان متقاضی امر تحصیل در مقاطع تحصیلی استرالیا نیز قادر به این هستند تا برای یکی از والدین خود در خواست ویزای همراه استرالیا کنند، همان طور در دیگر مقالات ذکر شد طبق قوانین این کشور دانش آموزان مهاجر بین المللی قادر به این سهتند برای والدین خود ویزایی تحت عنوان ویزای همراه استرالیا و یا ویزای گاردین استرالیا (مخصوص قیم و سرپرست است) اتخاذ کنند. تحصیل در مدارس استرالیا از سن ۶ سالگی امکان پذیر است. مدارک لازم برای ویزای همراه دانش آموزی استرالیا به شرح زیر می باشد. 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها