استرالیا, مقاله

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

بررسی هزینه ‌های زندگی در استرالیا

اگر به کشوری به غیر از ایران سفر کردید و مردمان آن دیار با زبان انگلیسی با یک دیگر صحبت می‌کردند بدانید پا در کشوری با مخارج و هزینه های نسبتا بالا گذاشته اید. چرا که غریب به اتفاق زندگی در بیشتر کشور های انگلیسی زبان دنیا برای افراد گران تمام می‌شود و البته که کشور دانشجو پذیر استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همواره در مرز 10 کشور گران جهان قرار دارد.

علاوه بر این که نمی توان از مزیت های تحصیلی در کشور نخبه پرور استرالیا که سالیانه تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی را پذیرفته و با بالا ترین درجه علمی و معتبر ترین مدرک تحصیل به جوامع بین المللی تحویل می دهد چشم پوشی کرد. باید گفت بررسی هزینه های زندگی در استرالیا برای مهاجرینی که قصد عزیمت به این کشور را دارند می تواند دیدگاه مناسبت تری در امور مهاجرت به این کشور را در اختیارشان قرار دهد.

به عنوان مثال شرایط اقلیمی کشور استرالیا و گرمای هوای بیش از حد در این کشور می تواند دخل و خرج مهاجران مقیم استرالیا را تهدید کند، چرا که استفاده مداوم از وسایل سرمایشی و تهویه در محل زندگی افراد، سرانه مصرفی انشعابات خانگی فرد را افزایش داده و می تواند معادلات هزینه های زندگی در استرالیا را برای افراد کمی جا به جا کند.

بخش اعظم و قابل توجه هزینه های زندگی در استرالیا مربوط به اسکان افراد می شود. به همین علت با نگاهی به آمار های رسمی این کشور در رابطه با تراکم جمعیتی اتباع و دانشجویان بین المللی در روستاها و حومه های شهرهای استرالیا در می یابیم که صرفا انتخاب دانشگاه معتبر قبل از عزیمتشان به این کشور ملاک نبوده و افراد بایستی انتخابی هوشمندانه و از پیش برنامه ریزی شده ای را در امر انتخاب محل سکونت اتخاذ کنند.

شایان ذکر است این اختلاف چشمگیر اجاره بها مسکن در استرالیا با کشور ایران محدود به بحث مسکن نبوده و در اقلام غذایی نیز مشهود است.

یکی دیگر از نکاتی که شاید برای افراد تبیین نشده و جزء دیگر اقلام ضروری زندگی مهاجران در استرالیا است پوشاک و البسه بوده که بدون شک از ایران بالا تر است. به طوری که به گفته کارشناسان اخذ ویزای اقامت بهای پرداختی برای خرید لباس در استرالیا 200 درصد با ایران اختلاف دارد.

برای آن دسته از افرادی که اغلب دانشجو بوده و در صدد اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هستند تأکید می کنیم که اطلاع از درآمد و هزینه های زندگی در استرالیا از پیش شرط های عزیمت به این کشور گران است که مکررا یاد آور می شویم. دریافت مشاوره از افرادی که سال های طولانی از شرایط زندگی در استرالیا آگاه هستند می تواند دیدگاه بهتری را به افراد دهد تا با بهترین برنامه ریزی در بهترین محل، زندگی مرفهی را در دوران تحصیلی خود در دانشگاه های استرالیا سپری کنند.

از مطالعه کنندگان این مطلب خواستاریم به جداول هزینه های زندگی در استرالیا که در فضای مجازی به کررات دیده می شود اکتفا نکرده و به طور مستقیم با افراد واجد شرایط در این رابطه به صحبت پرداخته و اطلاعات کسب کنند.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها