استرالیا, مقاله

چرا در استرالیا تحصیل کنید؟ مزایا و معایب تحصیل در کشور استرالیا

چرا تحصیل در استرالیا

چرا در استرالیا تحصیل کنید؟ مزایا و معایب تحصیل در کشور استرالیا

همواره بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا برای تضمین آینده شغلی خود پس از اخذ مدارک تحصیلی سعی دارند به کشور‌هایی دارای دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بالا در جهان مهاجرت کرده و مراحل تحصیلی خود را در آنجا طی کنند، چرا که تضمین آینده شغلی مرتبط با رشته تحصیلی فقط در صورتی میسر می‌شود که مدرک ارائه شده از دانشگاهی باشد که دارای رتبه جهانی باشد.

حال سوال مطرح شده در ذهن افراد این است که چرا تحصیل در استرالیا؟ استرالیا با جمعیتی 25.6 میلیون نفر رتبه سوم در جهان برای پذیرش دانشجویان غیر بومی را دارد. هم اکنون بعد از رتبه اول و دوم که به ترتیب بریتانیای کبیر و ایالات متحده آمریکا هستند استرالیا توانسته با 7 دانشگاه که سطح علمی آن ها در بالاترین رده علمی قرار دارند جزو 100 دانشگاه برتر دنیا باشد. نکته قابل توجه و تأمل برای دانشجویان در بحث اینکه چرا تحصیل در استرالیا را هدف خود قرار دهند این است که این کشور 5 شهر از 30 شهر برتر دانشجویی دنیا را در خود جای داده است.

در ادامه با بررسی مزایای تحصیل در استرالیا به سوال “چرا تحصیل در استرالیا ایده آل است؟” پاسخ می دهیم.

اعتبار مدارک تحصیلی ارائه شده در کشور استرالیا از بالاترین رتبه‌ها در جهان به حساب آمده و در سراسر جهان برای تمام دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی دارای تأیید صلاحیت است.

از طرفی مراحل ارائه مدرک تحصیلی در استرالیا دست دانش آموختگان داخل این کشور را برای ورود به نظام آموزشی در استرالیا باز می‌گذارد. این در صورتی است که برای ورود به نظام آموزشی این کشور مدارک تحصیلی اخذ شده توسط دانشجویان در دیگر کشورهای دنیا بایستی مورد بررسی و احراز هویت و صلاحیت قرار گیرد.

از دلایل چرایی تحصیل در استرالیا می‌توان به بودجه های سنگین‌ این کشور در بحث نظام آموزشی اشاره کرد که همواره غنی کردن آموزش می‌تواند تأثیر بسزایی در درجه علمی فارق التحصیلان دانشگاه های آن کشور داشته باشد.

نکته حائز اهمیت دیگر در را بطه با اخذ مدارک تحصیلی در کشور استرالیا این است که بیش از 3 میلیون از دانش آموختگان خارجی فارغ تحصیل از نظام آموزشی این کشور در سراسر جهان مشغول به کار هستند که همین امر نوید از انتخاب صحیح و به جای این افراد در انتخاب دانشگاه و گزیدن بهترین و مستعد ترین مسیر برای اخذ مدارک تحصیلی‌شان می‌دهد.

با نگاهی کوتاه به لیست جوایز نوبل نیز در میابیم که استرالیا با اخذ 15 جایزه نوبل توانسته خود را به کشوری بالقوه در امر دانش پروری و علم نوآورانه تبدیل کند.

از طرفی مراجع قانونی این کشور با تنظیم و عقد قوانینی برای حمایت از دانشجویان خارجی در حال تحصیل در استرالیا توانسته اند هیچ جای شبهه ای در پاسخ به سوال چرا تحصیل در استرالیا سودمند است نگذارند.

حال با نگاهی کوتاه به این مطالب در میابیم که در جامعه امروزی کشورمان که 90 درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان شغل مورد نظر خود در رشته تحصیلیشان را ندارند چگونه می‌توانستند با مشاوره ای هوشمند و مدون و کمی چاشنی انگیزه دوران تحصیلی خود را در کشوری سپری کنند که شغل مرتبط با رشته تحصیلیشان از ضمانت‌های اصلی دانشگاه های سراسر آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *