مقاله

سوالات پر تکرار درباره‌ی آزمون زبان انگلیسی دولینگو

سوالات پرتکرار درباره‌ی آزمون زبان انگلیسی دولینگو

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با آزمون دولینگو را در این نوشتار پیدا کنید:

این آزمون به خاطر ماهیت اینترنتی ، شیوع ویروس کرونا و لغو موقت آزمون های بین المللی زبان انگلیسی IELTS و TOEFL بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تعدادی از دانشگاه های استرالیا هم مدرک این آزمون را می پذیرند.

*به روز رسانی: اکنون دانشگاه های استرالیا ، تنها نتایج آزمون هایی که از تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۰ تا ۱ آگوست ۲۰۲۱ برگزار شده باشد، می پذیرند. هم چنین اگر مایل به استفاده از نتایج این آزمون به عنوان مدرک اثبات توانایی زبان انگلیسی خود هستید ، باید حداقل نمره ۱۰۵ را از این آزمون کسب کنند و برای شروع تحصیل خود در استرالیا موظف به شرکت در امتحان تعیین سطح دانشگاه خواهند بود.

 • دانشجویان برای پذیرش در برخی از رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی، ممکن است ملزم به شرکت در مصاحبه ویدئویی باشند.
 • این آزمون برخلاف سایر آزمون های انگلیسی که مهارت های شما را در چهار بخش خواندن، نوشتن و توانایی های گفتاری و شنیداری مورد ارزشیابی قرار داده و نمره دهی می کنند، این مهارت ها را ترکیب کرده و در چهار دسته گفت و گو ، سواد ، توانایی تولید و توانایی درک مطلب به صورت زیر بررسی می کند:
  • گفتگو (توانایی داوطلب در گوش دادن و صحبت کردن)
  • سواد (توانایی داوطلب در خواندن و نوشتن)
  • تولید (توانایی داوطلب برای نوشتن و صحبت کردن)
  • درک مطلب (توانایی داوطلب در خواندن و گوش دادن)
 • همانطور که گفتیم، این آزمون اینترنتی است و شما می توانید در هر زمانی و هر کجا که هستید، با استفاده از لپ تاپی که وب کم(یا دوربین جلو) ، اسپیکر و میکروفون سالم داشته باشد و ارتباط مطمئن اینترنت ، در این آزمون شرکت کنید.
 • تطبیقی بودن یا Adaptive بودن این آزمون بدان معناست که سطح سختی سوالات آزمون به چگونگی عملکرد شما در سوالات ابتدایی این آزمون بستگی دارد. یعنی سطح سختی سوالات بعدی آزمون با توجه به پاسخ درست شما پیشرفت می کند. در نتیجه این آزمون به صورت دقیق تری مهارت ها و سطح زبان متقاضیان را ارزشیابی می کند.
 • با توجه به نوظهور بودن این آزمون یکی از سوالاتی که مطرح می شود، منابع سوالات آن است. خوشبختانه یا متاسفانه می توان گفت که خود وبسایت دولینگو بهترین منبع این آزمون می باشد. دبیران زبان انگلیسی برای آمادگی بیشتر برای این آزمون ، منابع زیادی را معرفی کرده اند که این منابع تنها کمک کننده هستند و نمی توان از آن ها به عنوان منبع سوالات آزمون یاد کرد. با ساخت اکانت رایگان و آزمون های آزمایشی ۱۵ دقیقه ای ، می توانید بیشتر با نحوه‌ی سوالات این آزمون آشنا شوید. هم چنین سایت دولینگو در پایان هر تست نمره‌ی حدودی به شما می دهد تا از مهارت های خود و عملکردتان در آزمون اصلی محک خوبی داشته باشید.
 • اگر به دلیل مشکلات فنی ، قطع اینترنت یا هر مشکل دیگری ، از ادامه آزمون بازماندید، چکار کنید؟ با هربار پرداخت هزینه می توانید یک بار در آزمون دولینگو شرکت کنید ، اما اگر به هر دلیلی نتوانستید آزمون را ادامه دهید می توانید از ادامه‌ی آزمون انصراف دهید. اما فراموش نکنید که تنها ۳ مرتبه این فرصت را خواهید داشت و بیشتر از این سیستم اعتبار شما را تایید نخواهد کرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه آمادگی برای آزمون ، زمان بندی آزمون و یافتن پاسخ سوالات متداول از لینک های قرارداده شده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *