نیوزلند, مقاله

چرا تحصیل در نیوزلند؛ معرفی ۷ دلیل تحصیل در نیوزیلند

چرا تحصیل در نیوزلند

وقتی تصمیم به تحصیل در خارج از کشور دارید، بررسی تمام گزینه های ممکن و انتخاب کشور و دانشگاه متناسب با علاقه و بودجه، تصمیم دشواری خواهد بود. اگر به دنبال تجربه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا و با هزینه های مقرون به صرفه هستید، باید تحصیل در نیوزیلند را انتخاب کنید.

نیوزیلند یکی از امن ترین و زیباترین کشورهای جهان است. این کشور با داشتن فرصت های عالی برای آموزش و یادگیری در سطح استانداردهای جهانی ، به یکی از جذاب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. به دلیل هزینه پایین زندگی و امکانات منحصر به فرد ، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی ، تحصیل در نیوزیلند را انتخاب می کنند. با هم نگاهی می کنیم به مهم ترین دلایل انتخاب تحصیل در نیوزیلند تا بهترین مقصد تحصیل در خارج از کشور را برای شما پیدا کنیم.

۱. دانشگاه های معتبر بین المللی

دانشگاه های نیوزیلند در سطح بین المللی شناخته شده و مدارک آن ها در تمامی کشورها پذیرفته شده است. دانش آموختگان این دانشگاه ها در جهان بسیار مورد توجه کارفرمایان هستند. هر ۸ دانشگاه نیوزیلند در رده بندی ۲۰۲۱ QS رتبه های قابل توجهی دارند:

۱. دانشگاه آوکلند (رتبه جهانی: ۸۱)

۲. دانشگاه اوتاگو (رتبه جهانی: ۱۸۴)

۳. دانشگاه ویکتوریای ولینگتون (رتبه جهانی: ۲۲۳)

۴. دانشگاه کانتربری (رتبه جهانی: ۲۷۰)

۵. دانشگاه مَسی (رتبه جهانی: ۲۷۲)

۶. دانشگاه وایکاتو (رتبه جهانی: ۳۷۵)

۷. دانشگاه لینکولن (رتبه جهانی: ۳۸۷)

۸. دانشگاه تکنولوژی آوکلند (رتبه جهانی: ۴۳۷)

۲. شهریه و هزینه های زندگی

نیوزیلند در دو شاخص شهریه سالانه در بسیاری از دوره ها و هزینه های زندگی پایین ، مقصد عالی تحصیل خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است. هزینه های زندگی در نیوزیلند ارزان تر از سایر مقاصد تحصیل جهان مانند کانادا ، انگلستان ، ایالات متحده و استرالیا است. غذای مناسب ، گزینه های مختلف اقامت و امکانات حمل و نقل با هزینه های مقرون به صرفه در این کشور به راحتی در دسترس هستند.

حدود هزینه های شهریه در دانشگاه ها:

کارشناسی: ۱۸,۰۰۰  تا ۲۵,۰۰۰ $ (دلار نیوزیلند)

تحصیلات تکمیلی: ۲۵,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ $ (دلار نیوزیلند)

هزینه های زندگی: ۱۲,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ $ (دلار نیوزیلند) در سال

۳. کیفیت یادگیری

سیستم آموزشی نیوزلند بر اساس سیستم آموزشی بریتانیا پایه ریزی شده است. دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه های نیوزیلند به دلیل کیفیت آموزش و امکانات پیشرفته شهرت جهانی دارند. دولت نیوزیلند برای نظارت و اطمینان از آموزش با کیفیت ، از سیستم های عالی تضمین کیفیت بهره می گیرد. پس دانشجویان می توانند از آموزشی کاربردی با استانداردهای برتر تحصیلی استفاده کنند.

۴. حداقل شرایط پذیرش

دانشگاه های نیوزیلند برای بسیاری از دوره های تحصیلی شرایط پذیرش حداقلی را در نظر گرفته اند. برای دریافت پذیرش در دانشگاه ها اعم از دوره های کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی در نیوزیلند رقابت زیادی وجود ندارد و دانشجویان با نمرات متوسط و قبولی می توانند به راحتی در آنجا تحصیل کنند. همچنین هیچ محدودیت سنی برای تحصیل در نیوزیلند وجود ندارد و دانشجویان بین المللی که به دنبال پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند هستند می توانند شهریه را پس از دریافت ویزای دانشجویی خود پرداخت کنند.

۵. جامعه امن و قوانین با ثبات

براساس آمارهای سالانه منتشر شده ، نیوزیلند کشوری امن و شاداب است که مردم آن سبک زندگی مطلوبی دارند. بر اساس شاخص صلح جهانی ۲۰۱۷ ، نیوزیلند دومین کشور امن و آرام از بین ۱۶۳ کشور جهان است.

نیوزیلند دارای ثبات سیاسی و میزان جرم و جنایت کم است. مردم نیوزلند فرهنگهای دیگر را می پذیرند و به آنها احترام می گذارند و دانشجویان بین المللی را فارغ از مذهب ، قشر و جنسیت به گرمی در کشور پذیرفته می شوند. بر اساس شاخص صلح جهانی (Global Peace Index 2017) ، نیوزیلند دومین کشور امن و آرام جهان در میان ۱۶۳ کشور جهان است. نیوزیلند دارای ثبات سیاسی و میزان جرم و جنایت بسیار کمی است. مردم نیوزیلند فرهنگ های دیگر را می پذیرند و به آنها احترام می گذارند و از دانشجویان بین المللی فارغ از مذهب ، قشر و جنسیت به گرمی استقبال می کنند.

۶. کشور زیبا

یک کشور بکر و جذاب، با مناظر مسحور کننده ای از کوه ها ، دریاچه ها و تنوع زیستی بی نظیر؛ نیوزیلند برای افراد ماجراجو بهترین جای دنیاست! فعالیت هایی مانند قایق سواری در رودخانه ، اسکی ، دوچرخه سواری در کوهستان و طبیعت گردی از تفریحات مردم این کشور است. همیشه کارهای جدیدی برای انجام و لذت بردن از اقامت در نیوزیلند وجود دارد. هم چنین این کشور بهترین کیفیت زندگی شهری و روستایی را در دنیا دارد. در حالی که از زیبایی های حومه شهر لذت می برید می توانید به کلیه امکانات رفاهی و مدرن زندگی در شهر دسترسی داشته باشید.

۷. تحصیل و کار

دانشجویانی که می خواهند هنگام تحصیل برای تأمین هزینه های زندگی و کسب تجربه کار کنند ، می توانند هنگام تحصیل کار کنند. با ویزای دانشجویی ، دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل و تمام وقت در تعطیلات برنامه ریزی شده در میان ترم ها کار کنند. فرصت های شغلی نیمه وقت فراوانی در حوزه هایی مانند خرده فروشی ، گردشگری ، بانکداری ، امور مالی و غیره یافت می شود. هم چنین برخی از دانشجویان در دانشگاه خود در شغل های نیمه وقت مشغول به فعالیت می شوند.

اگر در مورد تحصیل در نیوزیلند، دوره ها، دانشگاه ها، بورسیه ها و یا ویزای دانشجویی هر گونه سوالی دارید ، می توانید با ما تماس بگیرید. موسسه دانش و توسعه بین الملل ( کی دی اینترنشنال ) به عنوان نماینده‌ی شما در استرالیا و نیوزیلند و ارتباط مستقیم با مراکز آموزشی ، در دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی و هم چنین آغاز زندگی ، به دانشجویان بین المللی خدمات رسانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *