تحصیل در استرالیا

همواره بسیاری از جوانان ایرانی خواهان تحصیل در استرالیا هستند، چرا که کشور استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت تحصیلی جوامع بین المللی شناخته می‌شود؛ از طرفی تعداد کثیری از دانشگاه‌های رده‌بالای این کشور جز صد دانشگاه برتر جهان از لحاظ رده علمی و مقالات معتبر قرار گرفته‌اند که همین امر نشأت گرفته از فضای پژوهش محور حاکم بر حوزه دانشگاه‌ها و فضای تحصیلی کشور استرالیا است. موارد ذکر شده و بورسیه‌های متنوع کشور استرالیا برای جوانان جویای علم موجب شده تا سالانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان از کشور‌های مختلف جهان برای تحصیل در استرالیا اقدام کنند تا با ارتقای سطح کیفی آموزش و همچنین کسب تجربه زندگی در شهر‌هایی همچون سیدنی، ملبورن، آدلاید و ویکتوریا گامی تأثیرگذار در مسیر تحقق اهداف خود در زندگی‌شان بر دارند. استرالیا یکی از مهمترین مقاصد مهاجرت تحصیلی محصوب می‌شود.

ما در این مطلب قصد داریم گام اصلی و مهم برای کسانی که خواهان تحصیل در استرالیا هستند را معرفی کنیم.

پذیرش تحصیلی، مهم ترین مسیر برای متقاضیان تحصیل در استرالیا

براساس قانون وزارت علوم موسساتی که پروسه اخذ پذیرش را برای متقاضیان تحصیل در استرالیا انجام می دهند میباستی برای اعزام قانونی دانشجویان به این کشور از وزارت علوم مجوز رسمی داشته و نماینده رسمی دانشگاه های برتر استرالیا باشند.

در این صورت مراحل اداری متقاضیان با سرعت بیشتری طی می‌شود و افرادی که شرایط پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر را ندارند دیگر لازم نیست از تحصیل در استرالیا باز بمانند چرا که نماینده‌های قانونی که اتخاذ کرده‌اند با مذاکره با دانشگاه‌ مورد نظر فرد در استرالیا، می‌توانند شرایط او را برای اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا احراز کنند.

اگر خواهان تحصیل در استرالیا هستید، به دنبال اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های استرالیا باشید تا به وسیله آن بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید. برای صدور ویزای دانشجویی و تحصیل در استرالیا مواردی چون شرایط مالی، سابقه تحصیلی، گواهینامه‌های معتبر، وضعیت تاهل و به زبان ساده تقریبا همه موارد شخص که مربوط به امور تحصیلی و مهاجرتی او می شود، بررسی خواهد شد.

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند بر این باورند که بعد از تحصیل در استرالیا بدون هیچ وقفه‌ای به اقامت دائم استرالیا دست می‌یابند، ولی این اتفاق صحت نداشته و اگر دانشجویان مایل به اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا هستند باید بعد از اتمام مدت تحصیلی خود برای یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور اقدام کرده و مراحل قانونی را طی کنند. همچنین افراد می‌توانند قبل از هر اقدامی در رابطه با تحصیل در استرالیا با برنامه‌ریزی و مشاوره تخصصی و اصولی با کارشناسان این حوزه بهترین و مطمئن ترین راه را برای اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا را انتخاب کنند و شانس خود را برای اقامت بعد از تحصیل در استرالیا افزایش دهند.

شایان ذکر است که نحوه رسیدگی به درخواست اقامت دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا در قالب امتیاز بندی صورت گرفته است، بدین گونه که افراد می‌توانند با ارائه دانش، تخصص و سایر موارد مورد نیاز به حد نصاب امتیازات برسند. البته که به این مورد توجه داشته باشید که چنانچه شما در استرالیا تحصیل کرده‌اید ضمانتی وجود ندارد که شما حتما اقامت این کشور را به دست بیاورید، اما راه هایی برای اثبات این موضوع و اخذ امتیاز مورد قبول این کشور برای شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *