استرالیا, مقاله

تحصیل در رشته پرستاری و دریافت اقامت دائم استرالیا

تحصیل در رشته پرستاری و دریافت اقامت دائم استرالیا

چرا در استرالیا پرستاری بخونم؟

برنامه ریزی برای آینده!

دلیل اصلی : افزایش تقاضای حرفه ی پرستاران

پرستاری همواره شغلی بوده است که رشد و تقاضای مداومی را نشان داده است. افراد شاغل در حوزه مراقبت های سلامتی و بهداشتی ، همیشه در استرالیا مورد استقبال قرار گرفته اند. به ویژه با توجه به شرایط اخیر، پرستاران بیشتر از قبل مورد تقاضا هستند. دلیل این رشد تقاضا ، افزایش جمعیت استرالیا است که طی ۵۰ سال گذشته بیش از دو برابر شده است و انتظار می رود این روند سال به سال ادامه یابد. این امر منجر به کمبود مهارت در بخش مراقبت های بهداشتی شده است. در نتیجه ، دولت استرالیا هزینه های بیمارستان های دولتی را افزایش داده و بدین ترتیب خدمات درمانی آنها و همچنین ساخت بیمارستان های جدید را گسترش داده است.

بنابراین ، بیمارستان های آینده به کارکنان واجد شرایط و ماهر نیاز دارند که افزایش تقاضای پرستار را در این کشور در پی دارد. در راستای این موضوع می توان انتظار داشت که دستمزد بالاتر ، مزایا و محیط کار بهتری هم برای پرستاران در نظر گرفته شود.

دانشگاه های استرالیا به خاطر آموزش رشته‌ی پرستاری در سطح بین الملل مشهور هستند. آیا می دانید که براساس رده بندی QS World University ، تعداد ۱۱ دانشگاه استرالیایی در رشته ی پرستاری ، جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان در این رشته هستند؟

بهداشت و درمان یکی از رو به رشد ترین حوزه های اشتغال در استرالیا محسوب می شود و با توجه به پیر شدن جمعیت استرالیا ، تقاضا برای خدمات بهداشتی همچنان افزایش می یابد. فرصت های شغلی مراقبت های بهداشتی مورد نیاز پرستاری و مامایی هستند. تعجب آور نیست که پرستاری بسیار مورد توجه است زیرا رضایت و امنیت شغلی خوبی در این رشته تامین می شود. پرستاران از کمکی که به بیماران می کنند رضایت شغلی زیادی را تجربه می کنند.

گرایش های رشته ی پرستاری بسیار متنوع هستند. مهارت های مورد نیاز این شغل شامل ترحم ، ارتباط خوب و همچنین دانش عملی نظری و پزشکی است. مزیت تحصیل رشته پرستاری در استرالیا این است که شما می توانید در استرالیا و سایر نقاط جهان به راحتی کار کنید.

پس از اتمام دوره پرستاری ، می توانید به AHPRA ، چارچوب حرفه ای پرستاران استرالیا ، ملحق شوید. از مزایای عضویت در چنین سازمانی فرصت ارتباط با سایر افراد حرفه ای و یافتن فرصت های شغلی است. علاوه بر این ، شما در رشته خود به رسمیت شناخته می شوید و می توانید به طور مداوم مهارت ها و دانش خود را توسعه دهید.

هزینه دوره های تحصیلی پرستاری

هزینه تحصیل پرستاری برای یک سال در حدود ۲۸۰۰۰ دلار استرالیا و برای یک رشته تحصیلی همزمان پرستاری و مامایی حدود ۴۱۰۰۰ دلار است. انواع عمده گرایشات در پرستاری شامل: فیزیولوژی ، علوم ، زیست شناسی ، آناتومی ، مباحث حقوقی و اصول تحقیق است.

فرصت های شغلی

پرستاران ثبت شده می توانند در زمینه های کاری جالب توجهی و گوناگونی بهره مند شوند از جمله:

 • مراقبتهای ویژه
 • اورژانس
 • سلامت روان
 • انجمن
 • مراقبت های بهداشتی بیمارستان
 • پرستاری انکولوژی
 • پرستاری کودکان

همانطور که تحصیلات خود را ادامه می دهید ، و حتی کارآموزی در کلینیک ها را شروع می کنید ، شاید راجع به آینده شغلی مناسب خودتان و این که چطور میخواهید پیشرفت کنید، ایده ای پیدا کنید.

 

درآمد شغل پرستاری در استرالیا

متوسط حقوق برای یک پرستار سالانه ۶۵۰۰۰ دلار است ، با این حال ، این می تواند بر اساس محل کار و کارفرما متفاوت باشد.

اگر دانشجویی بین المللی هستید و به تحصیل پرستاری علاقه دارید و می خواهید به صورت دائمی در استرالیا پرستار شوید ، ما می توانیم بهترین مسیر را به شرح زیر به شما ارائه دهیم:

 • حداقل ۳۰٪ بورس تحصیلی برای کل دوره تحصیلی (کارشناسی یا کارشناسی ارشد)
 • اقامت یک ساله رایگان
 • + ۵ امتیاز اضافی برای ویزا کاری دائمی

شرایط پذیرش و ورود به رشته پرستاری

لیسانس پرستاری

 • مدرک تحصیلی متوسطه (دیپلم)
 • دیپلما یا مدرک تحصیلی سطح پنجم استرالیا به علاوه تجربه کاری مربوط
 • حداقل نمره مدرک زبان:
overall Writing Reading Speaking Listening
۶٫۵ ۶٫۰ ۶٫۰ ۶٫۰ ۶٫۰ IELTS
۵۰-۵۷ ۵۰ ۵۰ ۵۰ ۵۰ PTE
۶۷ ۲۱ ۱۵ ۱۸ ۱۲ TOEFL

 

علاوه بر این ، متقاضیان باید آزمایش LLN (توانایی زبان انگلیسی ، سواد و ریاضی) را با موفقیت به پایان برسانند و نمره قبولی خود را در سطح ۴ نشان دهند. همچنین متقاضیان باید مدارک مربوط به موارد زیر را برای واجد شرایط بودن در تعیین سطح های تجربه حرفه ای ارائه دهند:

 • عدم سوء پیشینه
 • ارزیابی کار با کودکان
 • سوابق واکسیناسیون

فوق لیسانس–  کارشناسی ارشد

از طرف دیگر ، شما می توانید علاوه بر تحصیل ۴ساله دوره کارشناسی (لیسانس) ، دوره های دیپلما و کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) پرستاری را تحصیل کنید. این برنامه ها به دانشجویان کمک می کند تا با سایر متخصصان حوزه بهداشت و درمان کار کنند و مهارت های مدیریتی خود را افزایش دهند. برای ورود مستقیم و بدون پیش نیاز باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • مدرک کارشناسی پرستاری
 • مدرک زبان IELTS: 7.0

نکته قابل توجه دیگر این است که شما می توانید با ثبت نام در یک دوره تحصیلی ۳ماهه ثبت اولیه پرستاران خارجی (IRON:Initial Registration of Overseas Nurses) آینده شغلی خود را تقویت کنید. به عبارت دیگر ، این دوره به عنوان پلی میان تحصیل و شغل شناخته می شود و شما توسط NMBA (هیئت پرستاری و مامایی استرالیا) شناخته می شوید. این دوره به افراد کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و بتوانند به عنوان پرستاری در خارج از کشور استخدام خود را قطعی کنند.

این دو قدم – برنامه لیسانس و IRON – به طور خاص به شما کمک می کنند تا یک پرستار ثبت شده شوید. برای تحصیلات بیشتر ، کارشناسی ارشد پرستاری ۲ ساله تمام وقت ، چشم انداز شغلی شما را افزایش می دهد. از طرف دیگر ، پرستاران ثبت شده به عنوان بخشی اساسی دیگری در سیستم مراقبت های بهداشتی کشور با داشتن فرصت های شغلی متعدد که می توانند از میان آن ها انتخاب کنند ، فعالیت کنند.

پس از اتمام این دوره های تحصیلی ، یک پرستار ثبت شده ، مجاز به کار در بیمارستان ها ، کلینیک های خصوصی یا موسسات پزشکی است. طبق یک پیش بینی ، تقاضا برای پرستار ماهر در بالاترین سطح گذشته است و انتظار می رود در سالهای آینده افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *