تحصیل در نیوزلند

اگر به مهاجرت تحصیلی به نیوزلند فکر می کنید، خواندن این مطلب حتما برای شما بسیار مفید خواهد بود. با توجه به اینکه نیوزلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان دنیاست و مهاجرت به این کشور به سختی سایر کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا، انگلیس و… نیست، مهاجرت به این کشور و تحصیل در آن را می‌توان یک تجربه فراموش نشدنی و منحصر به فرد دانست.

تحصیل در نیوزلند یکی از گزینه‌های برتر برای تحصیل در کشورهای اروپایی است. امروزه افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و دارای دانشگاه‌هایی با درجه علمی بالا و تایید شده در سراسر جهان می‌باشند. بیان این نکته نیز لازم است که زبان رسمی مردم نیوزلند انگلیسی و ماروئی می باشد و زبان تدریس در دانشگاه‌ها و مدارس انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است.

ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند است اما آوکلند بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. جمعیت نیوزلند 4.5 میلیون نفر است و واحد پولی آن دلار زلاندنو می باشد. این کشور به شکل مشروطه حکومت می شود و به 16 منطقه تقسیم شده است.

این کشور یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی است. شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند فقط برای شهروندان این کشور فراهم می باشد و دانشجویان بین المللی بایستی هزینه اندک شهریه تحصیلی را پرداخت نمایند. رشته های تحصیلی نیوزلند از تنوع بالایی برخوردار است و دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف تحصیل کنند.

منابع مالی این مدارس توسط دولت تامین شده و تحصیل در آن تا مقطع 19 سالگی است و برای دانش آموزانی که تبعه این کشور هستند رایگان می باشد.

از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند این است که علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند در مقطع لیسانس که مدرک پیش دانشگاهی دارند به راحتی می توانند وارد دانشگاه‌های نیوزلند شده و مشغول ادامه تحصیل شوند؛ اما کسانی که مدرک دیپلم ندارند جهت تحصیل در نیوزلند میبایست دوره پیش دانشگاهی را در این کشور سپری کنند.

دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های متعددی برای تحصیل رایگان و بدون هزینه خود استفاده کنند. در بخش زیر، اسامی و عناوین این بورسیه‌ها به صورت کامل بررسی شده‌اند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و وضعیت خود، برای اخذ آن‌ها درخواست بدهید.

سیستم آموزشی نیوزیلند در حال حاضر در رتبه ی سوم جهان قرار گرفته است. این رتبه بندی نشان دهنده ی انعطاف پذیری سیستم آموزشی این کشور در مقابل توانایی ها، اعتقادات مذهبی، قومیت ها، سطح درآمد و ایده های متفاوت در مورد آموزش و یادگیری است. از آنجایی که نیوزیلند زمانی مستعمره ی بریتانیا بوده است، سیستم آموزشی آن بسیار مشابه بریتانیا می باشد. این بدان معناست که مدارک تحصیلی که در نیوزیلند کسب می کنید، اغلب به راحتی قابل انتقال به بریتانیا و استرالیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *