هر ساله تعداد قابل توجهی داوطلب از سراسر دنیا برای تحصیل راهی انگلستان می شوند. اما چرا انگلستان اینقدر در بین دانشجویان و دانش آموزان محبوب است؟ تحصیل در انگلیس، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و ادامه تحصیل در انگلیس را در این مطلب به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آیا شما هم جز کسانی هستید که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در مورد تحصیل در انگلستان برای شما تهیه کنیم.

کشور انگلستان دارای بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بین المللی است که به رویای تحصیل در انگلستان دست یافته اند پس شما نیز می توانید جزئی از این افراد باشید و از مزایای تحصیل در انگلستان بهره مند شوید.

تحصیل در انگلیس، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و ادامه تحصیل در انگلیس را در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. تحصیل در انگلستان  از جمله مباحثی است که در حوزه مهاجرت های تحصیلی متقاضیان زیادی دارد چرا که انگلیس یکی از کشورهای خوب اروپایی می باشد و از لحاظ علمی و آموزشی هم در سطح خوبی قرار دارد.

تحصیل در انگلیس یعنی تحصیل در کشوری که یکی از برترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد. سیستم آموزش عالی انگلستان از برترین نظام‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود و همواره در رده‌بندی‌های جهانی موفق به کسب جایگاه‌های بسیار خوبی شده‌ است. دانشگاه‌های انگلستان در رده‌بندی جهانی کیو‌اس (QS) در سال 2021، موفقیت‌های زیر را کسب کردند: کسب 4 مقام برتر در بین 10 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 (دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه یو سی ال (UCL) و دانشگاه امپریال کالج لندن و به ترتیب رتبه‌های چهارم، هفتم، هشتم و نهم جهان را در سال 2021 کسب کردند.)

در انگلستان یکی از برترین و منسجم ترین سیستم های آموزشی وجود دارد و اکثر کشور ها از نظام آموزش بریتانیایی الگو برداری می کنند. این سیستم مقاطع پیش دبستانی تا دکتری را پوشش می دهد.

درصد بالایی از افرادی که وارد سیستم آموزشی انگلستان می شوند، آینده ی درخشانی در حوزه کاری خود خواهند داشت.

ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام Tier 4 Visa Student شناخته شده و به دو گروه تقسیم می شود. برای افراد ۴ تا ۱۷ ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزایChild Tire 4، برای افراد بالای ۱۷سال   General Tier 4 صادر می شود. متقاضی می تواند از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص ۳۲۸ پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز همین مقدار است. هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان Healthcare Surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه ۱۵۰ پوند است.

دورۀ لیسانس در اکثر کشورها ۴ سال است، در حالی که تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس فقط ۳ سال به طول می‌انجامد و تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد، فقط ۱ سال به درازا می‌کشد که این مسئله از لحاظ شهریه و هزینۀ زندگی به نفع شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *