تأمین هزینه های زندگی دغدغه اصلی همه مردم در سراسر دنیا به حساب می آید. حال چه بسا فرد مذکور دانشجو بوده و قصد تحصیل در دانشگاه های استرالیا را در سر داشته باشد. به طور کلی بر اساس آمار منتشر شده هزینه زندگی برای شهروندان کشور استرالیا گران تمام می‌شود. از همین رو دانشجویان ایرانی که می خواهند از این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنند، باید از ابتدا برنامه مدون و جامعی برای پیدا کردن کار دانشجویی در استرالیا داشته باشند. 

از هزینه های جانبی هر دانشجوی خارجی در استرالیا در طول دوران تحصیلی خود می توان به شهریه دانشگاه مورد نظر، اجاره بها خانه و خواگاه، تغذیه ، رفت و آمد و … اشاره کرد. حال سوال اینجاست دانشجویان چگونه می‌توانند از بدو ورود خود به کشور استرالیا و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کار دانشجویی در استرالیا پیدا کنند که کفاف هزینه هایشان را بدهد و علاوه بر آن به موقعیت تحصیلی آن ها لطمه ای وارد نکند. 

در این مطلب نوید این را به شما می دهیم که اگر دانشجوی خارجی محصل در استرالیا باشید از لحظه ورود شما به این کشور حق کار کردن را دارید. البته که این مورد در مقاطع تحصیلی عالی صدق می‌کند و دانشجویان بین المللی می‌توانند در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و PHD به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و مخارج زندگی خود را بدون وابستگی به دیگران تأمین کنند. 

مهمترین بحث قبل از عزیمت افراد برای تحصیل به استرالیا پیدا کردن حوزه کاری و تقویت توانایی افراد با توجه به نیاز این کشور است که نیاز به برنامه و رصد چندین ماهه دارد. متقاضیان کار دانشجویی در استرالیا بایستی این نکته را در نظر بگیرند که مهارت مورد نیاز در این کشور چه بوده و حداقل و حداکثر حقوق دریافتی افراد در مشاغل نیمه وقت مربوط به کدام حوزه های کاری می شود. از این طریق با اشراف کامل داشتن به این موارد، بیشترین سود را از کار دانشجویی در استرالیا در روند اخذ مدارک تحصیلی خود خواهند گرفت. 

البته که نمی توان از مزیت کار دانشجویی در استرالیا چشم پوشی کرد. چرا که در کشور هایی مانند کانادا بعد از طی کردن دوره ای 6 ماهه افراد می توانند تحت شرایط خاص مشغول به کار شوند. از طرفی استرالیا با راه اندازی سامانه پیشرفته جست و جوی شغل دانشجویی توانسته بهترین گزینه های کسب درامد را در طول مدت تحصیلی و تعطیلات تابستانه در اختیار دانشجویان بین المللی این کشور قرار دهد. 

نا گفته نماند اگر چه مشغول شدن دانشجویان به کار دانشجویی در دوران تحصیل شان انتخاب راحتی نیست ولی قطعا افرادی که با انتخاب جسورانه خود در امر تحصیل در دانشگاه های استرالیا سعی دارند موقیت اجتماعی و شرایط زندگی خود را تا پایان عمر تضمین کنند، اختیار کردن کار دانشجویی در استرالیا مسئله چندان دشواری نیست. از طرفی بسیاری از دانشجویان هر سال علاوه بر اخذ مدرک مورد نظرشان از دانشگاه های استرالیا مسیر شغلی شان تغییر کرده و جذب بازار کار پر درآمد استرالیا می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *