بررسی وضعیت بیمه دانشجویی استرالیا

خوشبختانه سخت گیری کشور استرالیا به منظور تحت پوشش قرار دادن مهاجران و دانشجویان بین المللی تحت عنوان بیمه دانشجویی استرالیا باعث شده است تا امنیت درمانی این افراد حفظ شود. این موضوع بعلاوه دیگر مزیت های ذکر شده موجب شده است تا استرالیا مقصد تحصیلی و مهاجرتی بسیاری از مردم در سراسر دنیا باشد.

حال با نگاهی به انواع بیمه در استرالیا و معرفی جزئیات مرتبط با بیمه دانشجویی سعی داریم تا اطالاعت کافی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

  • برای دانشجویانی که در کشور استرالیا تحصیل می‌ کنند بیمه دانشجویی اجباری است و متقاضیان بایستی بیمه دانشجویی را تهیه کنند. از همین رو، دانشجویان بین المللی این کشور باید قبل از اخذ ویزای تحصیلی نسبت به تهیه بیمه اقدام کنند.
  • وجود شرکت های بیمه مختلف در محل دانشگاه های استرالیا روند تهیه بیمه را برای متقاضیان تحصیل در این کشور راحت کرده و افراد می توانند در محل دانشگاه مطابق با جدول پوششی بیمه ها خود را بیمه کنند.
  • بیمه دانشجویی استرالیا دانشجویان بین الملل را دو الی شش ماه بیمه میکند و دانشجویان می توانند به مدت زمان طول ویزای تحصیلی خود، دوره های بیمه دانشجویی را به صورت یک جا خریداری کنند.
  • برای دانشجویانی که قصد عزیمت به استرالیا را برای اخذ مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر این کشور را دارند این نکته را یاد اور می شویم که آن ها در این کشور تحت پوشش بیمه single قرار می گیرند؛ ولی اگر در این کشور تنها نیستید و در کنار خانوادتان تحصیل می کنید بایستی بیمه family را برای خود خریداری کنید تا همسر و فرزندانتان نیز امنیت درمانی شان در این کشور حفظ شود.
  • نکته مهم در مورد بیمه دانشجویی استرالیا این است که اگر زمان شروع تاریخ بیمه شما دیرتر از صدور ویزای شما باشد، قادر به سفر کردن به استرالیا نخواهید بود. از این رو شما زمانی می توانید وارد خاک استرالیا شوید که تأییدیه OSHC را داشته باشید.
  • بنابراین این که زمان شروع بیمه اندکی پیش از شروع درستان باشد به شما این امکان را می دهد که به محض صدور ویزا به استرالیا سفر کنید و تا پیش از شروع درستان فرصت داشته باشید تا با محیط تطبیق پیدا کنید و محل اقامت خود را آماده کنید.
  • شایان ذکر است در طول دوران پاندمی کرونا در سراسر جهان، بیمه دانشجویی استرالیا هزینه های ناشی از مبتلا شدن افراد مقیم این کشور را تحت پوشش خود قرار داده و تمام هزینه مربوط به مشکلات ریه و نارسایی های ناشی از ابتلا به کرونا را متقبل می شود .
  • به دانشجویانی که از قبل مشغول به تحصیل بوده و به دلیل محدودیت های رفت و آمد به استرالیا و بسته شدن مرزها مجبور به ماندن در استرالیا شده اند، پیشنهاد می شود با شرکت بیمه‏ خود تماس بگیرند تا از اعتبار و ادامه دار بودن بیمه خود اطمینان حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *