همواره کشور استرالیا جزء 5 انتخاب برتر در بین مردم جهان به عنوان مقصد تحصیلی در خارج از خاک کشورشان است. علم نوآورانه و نظام آموزشی یک پارچه ، سطح رفاه قابل قبول برای اتباع و تنوع نژادی در این کشور موجب شده تا علاوه بر اینکه بیشتر دانشجویان جهان خواهان تحصیل در این کشور هستند تمایل داشته باشند ویزای دائم این کشور را اخذ کنند.

قابل توجه شما مخاطبان که به دنبال آشنایی با هزینه های تحصیل در استرالیا هستید باید یاد آور شویم که هزینه تحصیل در این کشور با سطح دانشگاه مورد نظر شما رابطه مستقیم دارد و علاوه بر آن هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور از هزینه کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند بیشتر است.

با توجه به تخصیص بودجه قابل توجه دولت این کشور برای حوزه آموزش، تحصیل در دانشگاه های دولتی استرالیا نیز نیازمند پرداخت شهریه است اما بایستی یادآور شد که گزینه‌های زیادی برای کاهش قابل توجه این شهریه های دانشگاه در هنگام تحصیل دانشجویان بین المللی در استرالیا وجود دارد. چرا که می‌توان گفت امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد. در ادامه مطلب توضیحات تکمیلی مربوط به تحصیل رایگان در استرالیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

همانطور که ذکر شد راه های مختلفی برای کاهش هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا وجود دارد که دانشجویان می توانند هر کدام را که با شیوه زندگی آن ها مرتبط است اتخاذ کنند.

شغل دانشجویی در استرالیا یکی از شیوه های مرسوم دانشجویان بین المللی در این کشور برای کاهش هزینه های تحصیلی دانشگاه ها است که افراد می تواند قبل از مهاجرت با بازار کار دانشجویی این کشور آشنا شده و به صورت پاره وقت بخشی از هزینه های قابل توجه روزمره شان در حوزه تحصیل را پرداخت کنند.

اما این امکان وجود دارد که افراد با اخذ بورسیه تحصیلی از طریق رزومه تحصیلی مناسب بتوانند توسط دانشگاه مورد نظرشان احراز هویت تحصیلی شوند، به این صورت که دانشگاه مورد نظر بخشی از هزینه تحصیل متقاضی در مقطع تحصیلی مورد نظرش را با درصد های متفاوت پوشش می دهد.

در حال حاضر اگر دانشجویان بین المللی این کشور بتواند بورسیه ای با مبلغ کمک هزینه نسبتا بالا اخذ کنند و همچنین در کنار آن یک کار دانشجویی در استرالیا پیدا کنند، ممکن است بتواند تجربه تحصیل رایگان یا نزدیک به رایگان را در استرالیا داشته باشد. اما موضوع اصلی مورد بحث ما در این مقاله این نبوده. بلکه منظور ما از تحصیل رایگان اخذ بورسیه تحصیلی کامل (یا همان فول فاند) که همه هزینه شهریه‌های دانشگاه و حتی گاها هزینه‌های شخصی فرد و همچنین حتی بلیط رفت و برگشت هواپیما و… را پوشش داده و به عبارتی همان تحصیل رایگان در استرالیا را برای متقاضی رقم خواهد زد، می‌باشد.