آیا تابه‌حال رویای طی کردن مقطع کارشناسی در استرالیا را در سر داشته اید؟ آیا تمایل دارید تا با نگاهی کوتاه به این مقاله از چند و چون ماجرا با خبر شوید؟ پس این نوید را به شما می دهیم با مطالعه دقیق این مقاله می توانید بهترین اطلاعات تکمیلی را در حوزه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا را بدست اورید تا با اطلاعات کافی و دیدگاهی جامع تر نسبت به تصمیم خود در این مورد اقدام کنید.  

تعداد قابل توجهی از دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا هستند سوالات زیادی در حوزه چگونگی اخذ ویزا، میزان هزینه شهریه دانشگاه، چگونگی انتخاب رشته، برآورد بازار کار رشته انتخابی و دیگر مباحث در سر دارند که همه این سوالات با مراجعه و ارتباط گیری با کارشناسان مجبر و کار کشته در حوزه ویزای تحصیلی و اقامت در استرالیا بر طرف می‌شوند. 

به همین منظور، در این مقاله قصد داریم در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا صحبت کنیم. 

  • مزایای تحصیل کارشناسی در استرالیا 

پیش از آن که بخواهیم به مسائل گوناگونی همچون هزینه شهریه دانشگاه در مقطع کارشناسی در استرالیا صحبت کنیم بایستی نگاهی به مزیت های این انتخاب دانشجویان ایرانی بیاندازیم. چرا که کشور استرالیا با ظرفیت بالقوه خود در امر آموزش توانسته بهترین کشور مقصد برای دانشجویانی باشد که خواهان جذب بازار کار در رشته تحصیلی مورد علاقه شان به واسطه مدرک معتبر هستند. 

  • زندگی در استرالیا با استانداردهای بالای رفاهی برای دانشجویان بین المللی همراه است 

خوشبختانه کشور استرالیا توانسته با ارائه سطح بالایی از خدمات اجتماعی به شهروندان و مهاجرین عزیمت کرده به این کشور نظر بسیاری از افراد را جلب کند چرا که استانداردهای رفاهی برای زندگی در استرالیا در مقایسه با دیگر کشور های جهان از سطح بالایی بر خوردار است. از همین رو، استرالیا از لحاظ کیفیت زندگی به ‌عنوان دومین کشور در جهان شناخته ‌شده است. 

  • فرصت‌های شغلی مرتبط با رشته های تحصیلی و آمار جذب بالا توسط مراکز دولتی و خصوصی 

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل لیسانس در استرالیا، به‌دست آوردن فرصت‌های شغلی عالی و مناسب است. باید خاطرنشان کنیم که در استرالیافرصت‌های کار فراوان است. دانشجویان می‌توانند  به‌محض ثبت‌نام در دانشگاه‌ها، در انواع و اقسام مشاغل پاره‌وقت شروع به کار کنند. در این صورت می‌توانند علاوه بر تأمین هزینه تحصیل، سابقه کاری برای آینده کسب کنند. تسلط به زبان و داشتن مهارت، کمک شایانی به پیدا کردن کار می‌کند. 

  • اتخاذ کار پاره وقت توسط دانشجویان بین الملل 

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در استرالیا می توانند از بدو ورود به این کشور کار پاره وقت اتخاذ کرده و از پس هزینه های اسکان و زندگی خود بر بیایند، چرا که دانشجویان به‌محض ثبت نام در دانشگاه و شروع تحصیلات، می‌توانند به‌سرعت مشغول به کارشده و حداکثر ۴۰ ساعت در هر دو هفته کار کنند. 

  • امکان دریافت اقامت پس از تحصیل 

گرفتن اقامت استرالیامانند کشورهای دیگر خیلی دشوار نیست. افرادی که امتیاز لازم اقامت را داشته باشند، می‌توانند استرالیا را به‌عنوان خانه دوم انتخاب کنند. مسلماً تحصیل در کشورهای پیشرفته‌ای همچون استرالیا، آینده‌ای روشن را پیش روی شما قرار خواهد داد. درصورتی‌که برای ادامه تحصیل با ویزای تحصیلی استرالیاوارد این کشور شوید و پس از فارغ‌التحصیلی تصمیم به اقامت در این کشور داشته باشید، درصورت داشتن شرایط لازم، می‌توانید اقامت دائم کشور استرالیارا اخذ نمایید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *