امروز آمده ایم تا با ارائه مطالب کاربردی در رابطه با بحث تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا، معرفی هزینه های جاری تحصیل در این کشور  و شرایط تأیید ویزای تحصیلی دانشجویی استرالیا دیدگاه مناسبی را در اختیار افرادی که قصد عزیمت به این کشور برای طی کردن مقاطع تحصیلی دارند بگذاریم. از دیگر سوالات مورد بحث در این رابطه می توان به این سوالات جامع اشاره کرد: میزان شهریه دانشگاه ها در کشور استرالیا چگونه است؟ آیا می توان از دانشگاه های استرالیا بورسیه تحصیلی گرفت؟ آیا با ویزای تحصیلی می توانیم تابعیت و پاسپورت استرالیا را دریافت کنیم؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات و سوالات دیگر از این قبیل هستید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. ما تلاش کرده ایم تا تمامی نکات و اطلاعات مربوط به تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا را در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهیم.  

دوره‌های کارشناسی ارشد در استرالیا به دو بخش پژوهش محور و آموزش تئوری محور تقسیم بندی می شود که همین تقسیم بندی موجب افزایش بهره وری دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا می شود.  

  1. دوره کارشناسی ارشد پژوهش محور یا تحقیقاتی (Master by Research) 

هدف این دوره، بیشتر انجام امور تحقیقاتی بوده و دوره پژوهش محور با نام‌های دیگر ازجمله Research Based  یا Master of  Philosophy (MPhill)   نیز شناخته می ‌شود. 

این دوره ها برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند ، مناسب بوده به طوری که در دوره پژوهش محور، دانشجو ملزم است در طی یک الی یک سال و نیم و حتی دو سال بر روی محور های تحقیقاتی معین شده توسط دانشگاه، تحقیق انجام دهد. از طرفی لازم به ذکر است که در این دوره، برخلاف دکترا احتیاجی به تز خاص در پایان‌نامه نیست. 

 این دوره های تحقیقاتی بیشتر برای آماده‌سازی دانشجو برای مقطع دکترا برنامه ریزی شده است به طوری که در پایان این دوره، باید یک پیشنهاد تحقیقاتی یا پروپوزال از سوی دانشجوی تحصیل کرده در مقطع کارشناسی ارشد در  استرالیا ارائه شود. البته گفتنی است که در بعضی از دانشگاه‌ها، پس از یک سال از دوره کارشناسی ارشد تحقیقاتی، دانشجو می‌تواند به دوره دکترا راه پیدا کند. 

  1. کارشناسی ارشد آموزش محور (Master by Course) 

به طور کلی می توان گفت که تمرکز دوره کارشناسی ارشد در استرالیا آموزش محور بوده و  بیشتر بر روی به‌کارگیری دانش توسط فارغ التحصیلان در محیط کاری حرفه‌ای است. از همین رو ، دوره‌های آموزش محور در مقایسه با دوره‌های تحقیقاتی ارشد به نسبت راحت‌تر هستند. هدف از این دوره‌ها، آماده‌سازی دانشجو برای ورود به بازار کار است. 

در این دوره، حضور در کلاس درس و انجام تکالیف و پروژه‌های درسی اجباری است. برای بسیاری از دروس، آزمون پایان‌ترم در نظر گرفته‌شده است. دانشجو برای ورود به ترم بعد باید در آزمون پایان‌ترم، نمره قابل‌قبول کسب کند. در برخی از رشته‌ها، ارائه پروژه عملی الزامی است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *