در این بخش از مقالات مربوط به تحصیل در کشور استرالیا سعی داریم تا با معرفی چگونگی اخذ مدرک دیپلم در استرالیا اطلاعات کافی و جامعی را در اختیار آن دسته از افرادی که قصد دارند مدرک تحصیلی دیپلم شان را از دانشگاه های معتبر کشور استرالیا اخذ کنند بگذاریم.

اخذ مدرک دیپلم در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم فقط می توانید در مقطع لیسانس پذیرش بگیرید. برای مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا شما باید علاوه بر مدرک دیپلم، مدرک لیسانس و فوق لیسانس نیز داشته باشید و پس از پایان مدرسه مستقیماً نمی توان برای این مقاطع پذیرش گرفت.

نا گفته نماند که ادامه تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در مقاطع تحصیلی کارشناسی موجبات اولیه مشاغل حرفه ای و نیمه حرفه ای و همچنین تحصیلات تکمیلی فرد را فراهم می کند. به طوری که به گفته تجربه گران این حوزه حداقل تا 36 ماه افراد بایستی برای طول مدت مطالعات تکمیلی خود وقت بگذارند. البته که برخی از موسسات برای هموار سازی مسیر تحصیلی مهاجرانی که قصد ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در استرالیا را دارند یک سیستم سریع السیر ارائه می دهند که به آن ها این امکان را می دهد تا مدرک تحصیلی سه ساله را تنها طی مدت دو سال اخذ نمایند.

همچنین ورود به این مقطع به طور معمول نیاز به تکمیل دوره آموزش متوسطه سال 12 استرالیا یا معادل دیپلم از کشور های دیگر دارد که همین امر نیز مشروط شرایطی سخت است که در دیگر مطالب به آن ها پرداخته شده است. از طرفی مدرک کارشناسی افتخاری اعطایی از سوی دانشگاه ممکن است یک سال تحصیلی اضافی معمولاً مبنی بر تحقیق به دنبال تحصیل در یک دوره سه ساله نیاز داشته باشد. یا ممکن است برای مدرک تحصیلی در دوره های چهار یا بیشتر از آن دریافت شود و این سطح از مراتب برای مدرک دیپلم در استرالیا حاکی از رقابت بسیار بالا در مراکز آموزش عالی استرالیا بوده و متقاضیان را از فضای رقابتی برای ورود به مقطع کارشناسی در این کشور آگاه می سازد. علاوه بر الزامات دانشگاهی مشخص شده برای هر سطح، متقاضیان تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم نیز باید الزامات سطح بالای زبان انگلیسی را برآورده کنند.

تاریخ شروع ترم متقاضیانی که مدرک دیپلم آن ها در دانشگاه های استرالیا مورد تأیید صلاحیت قرار گرفته است بسته به نوع دوره متفاوت است. دوره های آموزش عالی عموماً از اواخر فوریه تا اواسط نوامبر برگزار می شود و سال تحصیلی در استرالیا به طور معمول به دو ترم تقسیم می شود.

البته ناگفته نماند که بسیاری از موسسات فعال در حوزه آموزشی در کشور استرالیا بر روی سیستمی سه ماهه فعالیت می کنند و یا مدارس تابستانی را از ماه دسامبر تا فوریه ارائه می دهند که این امر می تواند طول کل دوره را برای متقاضیان ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در استرالیا را کاهش دهد. دانش آموزان برای شروع دوره های خود در ابتدای سال معمولاً در ژانویه یا فوریه ثبت نام می کنند، اما تاریخ تقاضا به طور معمول به پایان سال قبل می رسد. برخی از موسسات همچنین نیمه سال معمولا در ماه جولای برای دوره‌های ویژه‌ ثبت نام دارند.

نکته حائز اهمیت در موضوع ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در استرالیا این است که افراد در مقطع کارشناسی پس از اخذ تأییدیه های نامبرده می توانند از همان لحظه ورود به خاک استرالیا برای خود کار نیمه وقت پیدا کنند تا بتوانند زندگی راحت تر با امکانات رفاهی بیشتری را در کنار روند تحصیل خود تجربه کنند. از طرفی باید یاد آور شد که هزینه های دوره فوق دیپلم در دانشگاه های مختلف متفاوت است، اما این هزینه چیزی بین 15 هزار تا 25 هزار دلار استرالیا در سال خواهد بود.

با در نظر گرفتن هزینه های ویزا و همچنین زندگی در استرالیا، بهتر است قبل از رفتن از داشتن سرمایه کافی مطمئن شوید. چرا که کار پاره وقت جوابگوی هزینه های بالای زندگی دانشجویی در استرالیا نیست.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها