بورسیه یا اسکالرشیپ تحصیلی استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای توسعه یافته ای می باشد که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا مشتاق هستند که بتوانند برای تحصیل به آنجا مهاجرت کنند بنابراین اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است از جمله مواردی که باعث شده این کشور محبوبیت فراوانی داشته باشد این است که نظام آموزشی و تحصیلی عالی و معتبر با کسب رتبه تک رقمی درجهان و امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی استرالیا از طریق ورود به بازار کار بعد از اتمام تحصیلات .

حال با این سوال مواجه می شویم چرا اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است؟

بعد از آمریکا و انگلیس، استرالیا سومین مقصد برای دانشجویان بین المللی است ولی به هزینه‌های بالای تحصیلی در جهان مشهور است البته بهترین راه حل برای کاهش هزینه ها و تحصیل اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا می باشد بنابراین اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا بسیار دشوار است ازجمله این بورسیه‌ها مبالغ متفاوت خواهند داشت که دانشجو با اخذ بورسیه نوع فول فاند آن یعنی پوشش تمام هزینه‌های تحصیلی ، بلیط هواپیما ، هزینه زندگی و غیره را میدهد و نوع دیگر بورسیه تحصیلی که دانشگاه ها هزاران دلار کمک هزینه به دانشجویان ارائه می دهند ولی برای اخذ بورسیه دانشجو می بایست سوابق تحصیلی و تحقیقاتی عالی داشته باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا این است که فرد میبایست در دانشگاه بسیار معتبری تحصیل کرده باشد و معدل آن فرد در مقاطع تحصیلی ممتاز بوده باشد و همچنین اکثر کسانیکه بورسیه تحصیلی را دریافت نموده اند حتما از اساتید خود توصیه نامه همراه داشته و نمره زبان آیلتس آن شخص بالای هفت باشد.

کسانیکه برای اخذ بورسیه استرالیا اقدام می نمایند بایید تفاوت بین بورسیه و فاند را بدانند ، بورسیه یا اسکالرشیپ استرالیا در واقع نوعی کمک هزینه تحصیلی است که به منظور کاهش شهریه دانشگاه ها به دانشجویان اختصاص داده می شود که به روش کسر شهریه به دانشجو اعطا می گردد ، ولی بورسیه فاند نوعی کمک هزینه برای زندگی است که توسط دانشگاه ها به دانشجویانی داده می شود که شرایط عالی تحصیلی دارند و بیشتر در مقاطع دکترا تحصیل میکنند. در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی اعطایی به دانشجویان بین المللی در استرالیا را بررسی می نماییم:

  • جوایز استرالیا (ADS)

بورسیه جوایز استرالیا با هدف افزایش علم و ایجاد ارتباط بین کشور استرالیا و دیگر همسایگان به وجود آمده که شامل هزینه تحصیل، حمل و نقل و هزینه زندگی و بیمه می گردد و در واقع نوعی بورسیه کامل است.

  • بورسیه (DAP)

این نوع بورسیه به دانشجویان استرالیایی و بین المللی که دارای رزومه تحصیلی و علمی قوی هستند اعطا می گردد و مبلغی معادل 15 هزار دلار استرالیا در سال است.

  • بورسیه تحقیقات کارآموزی دولت استرالیا (RTP)

این نوع بورسیه از سال 2017 جایگزین بورسیه تحقیقات تحصیلات تکمیلی بین المللی شده است.

چند نمونه از اسکالرشیپ های دانشگاههای استرالیا در زیر شرح داده شده است :

  • بورسیه تحقیقات بین المللی دانشگاه سیدنی

این بورسیه هزینه زندگی و شهریه دانشگاه دانشجو را برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحت پوشش قرار می دهد.

  • بورسیه بین المللی دانشگاه MACQUARIE

این بورسیه مبلغ ده هزار دلار از شهریه دانشگاه دانشجو در این دانشگاه در تمامی مقاطع پوشش می دهد.

  • بورسیه تحقیقات تکمیلی دانشگاه ملبورن

این نوع بورسیه از جانب دانشگاه ملبورن به دانشجویان ممتاز بین المللی اعطا می گردد و نوعی بورسیه کامل است و امکان تحصیل رایگان را برای دانشجو فراهم می نماید.

  • بورسیه بین المللی دانشگاه آدلاید

به منظور جذب دانشجویان خبره و ممتاز است که شامل هزینه دانشگاه، هزینه زندگی و بیمه می گردد.

تمامی اسکالرشیپ های جدید بصورت هفتگی در سایت موسسه در قسمت اسکالرشیپ ها در دسترس می باشد و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *