اخبار و رویداد

کاهش میزان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

در پاسخ به افزایش قابل توجه درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در استرالیا در سال 2024، دولت آلبانیز با چالش‌هایی مانند بحران مسکن و نیروی کار موقت  مواجه شده است در نتیجه این موضوع با هدف جلوگیری از روند افزایش مهاجرت ،در هفته های اخیر  نرخ تایید ویزاهای تحصیلی به پایین‌ترین سطح تاریخی خود رسیده است. این کاهش در نرخ‌های صدور ویزای تحصیلی، که پیش‌تر همواره از 90% فراتر رفته بود، اکنون به 82 به 70% کاهش یافته است. این وضعیت نشان‌دهنده یک تغییر عمده در سیاست مهاجرتی است که می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر جامعه دانشگاهی و تعداد دانشجویان بین‌المللی داشته باشد.

به منظور مقابله با این چالش و کنترل کیفیت آموزشی و جلوگیری از سوءاستفاده از سیستم ویزا، دولت استرالیا تدابیر جدیدی را معرفی کرده است که شامل محدودیت‌های ساعات کاری برای دانشجویان، افزایش درخواست برای شواهد اثبات ثبات مالی، و استانداردهای نمره زبان انگلیسی می باشد. این اقدامات با هدف کاهش بحران مسکن و فشار هزینه‌های زندگی انجام شده‌اند، که نارضایتی عمومی را به دنبال داشته است. نرخ‌های تایید ویزا به طور قابل توجهی بین کشورها متفاوت است .

نرخ‌های تایید ویزا به طور قابل توجهی بین کشورها متفاوت بوده، با اینکه دانشجویانی از کشورهایی مانند هند، پاکستان، فیلیپین، و نیجریه با کاهش‌های شدید مواجه شده‌اند. در مقابل، متقاضیان از چین، کره جنوبی، سنگاپور، و تایوان به دلیل توانایی مالی بالا و صداقت در نیت تحصیلی، نرخ‌های تایید بالایی را حفظ کرده‌اند. این تفاوت در نرخ‌های صدور ویزا به نفع دانشگاه‌های معتبر می باشد، در حالی که دانشگاههای سطح پایین تر و کالج های خصوصی که به شدت بر دانشجویان بین‌المللی وابسته هستند را تحت تأثیر قرار داده است .

وزیر آموزش، جیسون کلر، بر اهمیت بخش آموزش بین‌المللی برای استرالیا تاکید کرده و این بخش را به عنوان یک دارایی ملی حیاتی توصیف کرده است. دولت استرالیا به دنبال حفظ یکپارچگی و شهرت بخش آموزش بین‌المللی خود به عنوان یک مقصد برجسته برای دانشجویان سراسر جهان است، و تلاش‌هایی برای تعادل بین جذب دانشجویان بین‌المللی و توانایی ارائه آموزش و زندگی با کیفیت انجام می‌شود تا استرالیا به عنوان یک گزینه جذاب برای دانشجویان واقعی از سراسر جهان باقی بماند.

👤 کری رامیرز، بنیان‌گذار Studymove، اعلام کرده است که انتظار دارد تعداد دانشجویان بین‌المللی وارد آموزش عالی استرالیا در سال آینده به 182،000 نفر کاهش یابد. او تصریح می‌کند که تنها تا پایان سال 2023، حدود 208،000 دانشجوی لیسانس وارد استرالیا شده اند.

🎓 افزایش 21% در دوره‌های لیسانس از چین و افزایش دو برابر از هند، اندونزی، سری‌لانکا و بنگلادش؛ همچنین افزایش چهار برابر از پاکستان و بیش از پنج برابر از بوتان اعلام شده است.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها