استرالیا, کانادا, مقاله, نیوزلند

تفاوت بین دانشگاه و کالج چیست؟ +تفاوت مهم!

تفاوت بین دانشگاه و کالج چیست؟

تفاوت بین دانشگاه و کالج چیست؟ +تفاوت مهم!

دانشگاه University

برای روشن‌شدن تفاوت بین کالج‌ها و دانشگاه‌ها بهتر است با تعاریف مربوط به هرکدام آشنا شوید. دانشگاه مؤسسه‌ای است که مدارک کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) را ارائه می‌دهد.

البته ممکن است این مؤسسه‌ها دانشکده‌های پزشکی و حقوق نیز داشته باشند. گفتنی است برخی دانشگاه‌ها رشته‌های تحصیلی خاصی نیز ارائه می‌دهند که دانشجویان با شرکت در آن‌ها در مدت زمان کمتری مدرک کارشناسی و ارشد و دکتری‌شان را می‌توانند دریافت کنند.

به‌طورکلی، می‌توان گفت تنوع کلاس‌ها و رشته‌ها در دانشگاه‌ها بیشتر از کالج‌ها است، آن‌هم به‌دلیل تعداد بیشتر دانشجویانی است که در دانشگاه‌ها ثبت‌نام می‌کنند.

 

کالج College

کالج به مؤسسه‌ای می‌گویند که از دانشگاه کوچک‌تر است و معمولاً رشته‌های مربوط به کارشناسی را ارائه می‌دهد. برخی از کالج‌ها مانند Community College و Junior Colleges ممکن است فقط رشته‌ها و مدارک دوساله ارائه دهند

اما بیشتر کالج‌ها رشته‌های کارشناسی و برخی دیگر رشته‌های فنی نیز ارائه می‌دهند. برای سهولت کارتان در این تصمیم‌گیری، صحبت‌های یکی از دانشجویان کالج را بررسی کرد‌ه‌ و در‌ادامه خلاصه‌ای از گفته‌هایش را آورده‌ایم. از دیدگاه این دانشجوی کالج، دلایل متعددی برای انتخاب کالج وجود دارد که برخی از آن‌ها به‌شرح زیرند:

رشته‌هایی که در کالج‌ها ارائه می‌شوند، ترکیبی از تجربه‌های آکادمیک و آموزش‌ مهارت‌‌های مربوط به آن‌هاست که این موضوع بسیار اهمیت دارد؛ زیرا از این طریق رزومه‌ای غنی از تجربه‌های کاری حین تحصیل برای خود می‌توانید ایجاد کنید که برای ورود به بازار کار و یافتن شغل مناسب اهمیت زیادی دارد.
طول دورۀ کالج از دانشگاه کمتر است.

درحقیقت، در مدت دو تا سه سال با دیپلم می‌توانید شروع کنید و سپس، وارد دوره کارشناسی شوید و بعد از فارغ‌التحصیلی دو مدرک (دیپلم و کارشناسی) را کسب کنید.
اندازۀ کلاس‌های کالج کوچک‌تر از کلاس‌های دانشگاه‌هاست و طبیعتاً تعداد کمتری دانشجو دارند و افراد ارتباط نزدیک‌تری با یکدیگر می‌توانند برقرار و استادان نیز به دانشجویان بیشتر توجه کنند.

 

رزرو مشاوره با کارشناسان موسسه دانش و توسعه بین الملل

شماره تماس موسسه :۰۲۱۹۱۰۰۲۳۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *