کانادا, مقاله

چرا تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا

همواره بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا برای تضمین آینده شغلی خود پس از اخذ مدارک تحصیلی سعی دارند به کشور‌هایی دارای دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بالا در جهان مهاجرت کرده و مراحل تحصیلی خود را در آنجا طی کنند، چرا که تضمین آینده شغلی مرتبط با رشته تحصیلی فقط در صورتی میسر می‌شود که مدرک ارائه شده از دانشگاهی باشد که دارای رتبه جهانی باشد.

بسیاری از دانشگاه های کانادا دارای اعتبار علمی بالایی هستند که از این تعداد 3 دانشگاه: دانشگاه تورنتو کانادا (University of Toronto)، مک گیل (McGill University) و دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) در رنکینگ QS جز 50 دانشگاه برتر دنیا هستند.

با توجه به نظام آموزشی و استانداردهای آموزشی در کانادا دانشگاه ها و مدارس این کشور برترین نظام های تحصیلی در سراسر جهان را دارند. این کشور دانشگاه های زیادی دارد که جزء ممتازترین دانشگاه‌ ها و در رنکینگ دانشگاه‌ های برتر دنیا قرار دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل بارها در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند.

دولت کانادا سالانه بودجه زیادی را نسبت به سایر کشورها برای سیستم آموزشی خود هزینه می نماید. دانشجویان برای داشتن آینده بهتر می‌توانند به سیستم آموزشی کانادا اعتماد نمایند و در دانشگاه ها و مدارس این کشور تحصیل کنند. در تحقیقات جهانی، 15 دانشگاه این کشور بسیار موثر می باشند.

یکی از پاسخ های سوال چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ کیفیت آموزشی بالا در این کشور است. کشور کانادا به دلیل کیفیت عالی آموزش در سراسر جهان شناخته می شود. در ادامه با بررسی مزایای تحصیل در کانادا به سوال “چرا تحصیل در کانادا ایده آل است؟” پاسخ می دهیم.

مدرک تحصیلی ارائه شده در کشور کانادا بالاترین اعتبار را در رتبه های جهانی دارد و در تمام دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی در سراسر جهان معتبر است.

از طرفی مراتب ارائه مدرک تحصیلی در کانادا دست دانش آموختگان داخل این کشور را برای ورود به نظام آموزشی در کانادا باز می‌گذارد. این در صورتی است که برای ورود به نظام آموزشی این کشور مدارک تحصیلی اخذ شده توسط دانشجویان در دیگر کشورهای دنیا بایستی مورد بررسی و احراز هویت و صلاحیت قرار گیرد.

برای تحصیل در کانادا روش های مختلف، دانشگاهای مختلف و همچنین در مقاطع مختلف شرایط خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، برای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع فوق لیسانس نمره ی ایلتس باید حداقل 6.5 و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نمره ی زبان باید 6.5 الی ۷ باشد.

از طرفی مراجع قانونی این کشور با تنظیم و عقد قوانینی برای حمایت از دانشجویان خارجی در حال تحصیل در کانادا توانسته اند هیچ جای شبهه ای در پاسخ به سوال چرا تحصیل در کانادا سودمند بوده نگذارند.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا دو روش وجود دارد:

برای اخذ بورسیه از یکی از دانشگاههای کشور کانادا اقدام کنید و از مزایای آن بهره مند شوید

گرفتن بورسیه از خود وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران

در مورد بورسیه ها می توان گفت که در هر سه مقطع امکان بورس شدن وجود دارد اما بیشتر برای مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی، یعنی فوق لیسانس و دکتری می باشد. از آن جایی که کشور کانادا جز کشور هایی است که در زمینه ی سرمایه گذاری در امر تحصیل و بورسیه های تحصیلی بسیار فعال است، سالانه بیش از 200 هزار دانشجو از سراسر جهان و کشور های گوناگون جهت ادامه ی تحصیل به این کشور می آیند.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها