91002363 - ۰۲۱

دکترا در کانادا

سوال های بسیاری در رابطه با بحث تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا در کانادا ذهن فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد را به خود درگیر می کند، که در ادامه برخی از این سوالات را برای شما گردآوری کرده ایم:

 • چگونگی تحصیل دکترا در کانادا به همراه فول فاند یا بورس کامل برای دانشجویان بین المللی
 • در کانادا چه دانشگاه هایی برای تحصیل در مقطع دکترا ارجعیت دارد؟
 • شرایط تحصیل دکترا در کانادا و مدارک مورد نیاز آن چیست؟
 • در کانادا از چه طریق می توان سوپروایزر یا استاد راهنما برای مقطع دکترا پیدا کرد؟
 • طول دوره دکتری در کانادا چه مدت است؟
 • پست داک در کانادا چیست؟
 • ویزای همراه دانشجویی کانادا در مقطع دکتری چگونه اخذ می شود؟
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در کانادا چیست؟
 • کار پس از تحصیل دکترا در کانادا چگونه مهیا می شود؟
 • آیا می توان با تحصیل در کانادا برای خانواده خود ویزای همراه اخذ نمود؟
 • آیا پس از اتمام تحصیل می توان در کانادا مشغول به کار شد؟
 • اخذ بورسیه تحصیلی چه شرایطی دارد؟

این سوالات تنها بخشی از سوالات متداول در رابطه با تحصیل دکتری در کانادا است که در ذهن دانشجویان و متقاضیان اخذ مدرک دکترا در این کشور مطرح می شود.

مدت زمان تحصیل دکترا در کانادا ۳ سال و به صورت تمام وقت است و در طول این مدت دانشجو باید بتواند پژوهش کاملی در راستای پیشنهاد تحقیقاتی یا پروپوزال خود انجام دهد و مراحل انجام این پژوهش جامع و یافته های آن را در قالب یک مقاله ارائه دهد. در پایان، فارغ التحصیلان این دوره مدرک دکترا با عنوان PhD یا DPhil دریافت می کنند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دوره دکتراست، زیرا دانشجویان دکترا در دانشگاه های کانادا، می توانند از امکانات پژوهشی بی نظیری بهره مند شوند. علاوه بر این، در کشور کانادا امکان دریافت بورسیه تحصیلی و مقدار هزینه آن در دوره دکترا از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بالاتر است.

از طرفی دانش جویان بین المللی بایستی به صورت تمام وقت در مقطع دکترا در کانادا به تحصیل بپردازند چرا که دوره های دکترای پاره وقتی که در دانشگاه های این کشور ارائه می شود مختص شهروندان دائم کانادا است و مهاجران تحصیلی نمی توانند در این دوره ها شرکت کنند. از همین رو تحصیل دکترا در کانادا به صورت تمام وقت سه الی چهار سال به طول می انجامد. مدت تحصیل دوره های پاره وقت بیشتر زمان خواهد برد و در ادامه نیز پس از اتمام تحصیل دانشجو بین المللی موظف است پایان نامه کتبی به دانشگاه ارائه دهد.

یکی از موضوعات قابل تأمل برای متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا شناخت کافی از شرایط و چگونگی روند اخذ ویزای همراه است . آیا فرد متقاضی می تواند برای خانواده درجه یک خود ویزای کشور کانادا را که در آن در حال تحصیل در آن است را اخذ نماید؟ پاسخ مثبت است. افراد می توانند برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه درخواست نمایند. این درخواست در همان ابتدا نیز امکان پذیر است ولی توصیه می‌شود که فرد پس از ورود به کشور درخواست الحاق خانواده خود را نماید و از این طریق شانس دریافت ویزای کانادا را برای خود افزایش دهد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در tumblr
اشتراک گذاری در linkedin
مشاوره آنلاین رایگان
تلفن : 91002363 - 021

کارشناسان خبره و با تجربه کی دی اینترنشنال؛ در کنار شما هستند تا بتوانید به آسان ترین شکل ممکن در کشور های خارجی ادامه تحصیل بدهید، برای رزرو وقت مشاوره آنلاین می توانید از دکمه زیر استفاده کنید.

محل قرار گیری فرم
0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها