همواره خانواده های بسیاری تمایل دارند که فرزندان زیر 18 سالشان را برای تحصیل در مدارس نمونه کانادا ثبت نام کرده و فرزندانشان ویزای دانش آموزی کانادا را اخذ کنند. شایان ذکر است مدت زمان طول دوره تحصیل در کانادا 12 سال می باشد که یک تا شش سال دوره ابتدایی و 7 تا 12 سال دوره دبیرستان در این کشور به طول می انجامد. 

یکی از مهمترین مسائل ویزای دانش آموزی کانادا، این است که شرایط شما برای شانس دریافت اقامت دائم کانادا توسط تیم مشاوره بررسی شود. صرفا دریافت ویزای دانش آموزی بدون برنامه اقامتی توصیه نمی شود. باید بررسی شود خود شخص دریافت کننده ویزای دانش آموزی و والدین ایشان چقدر شانس این را دارند که در خاک کانادا، درخواست اقامت از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی را داشته باشند. 

شروع سال تحصیلی در کانادا در ماه ژانویه و پایان سال تحصیلی در ماه دسامبر است. از طرفی در طول یک سال تحصیلی  4 ترم تحصیلی وجود دارد که به طور تقریبی طول هر دوره آن حدودا ده هفته می باشد. 

مدارس خاص و مشھور کانادا با سطح کیفیتی بالا گاھی پروسه یکساله برای پذیرش متقاضی دارند ولی معمولا مدارس خصوصی به طور متوسط ظرف یک ھفته نامه پذیرش اولیه را صادر میکنند. مدارس دولتی از طریق وب سایت رسمی اداره آموزش و پرورش شھر مربوطه اقدام به ثبت نام می کنند و این ادارات نیز به منظور ھماھنگی با مدرسه درخواستی مھلت 2 تا 3 ھفته ای در نظر می گیرند. در این خصوص امکان دارد مدرسه مورد نظر در آن زمان امکان پذیرش دانش آموز بین المللی را نداشته باشد. 

بهتر است آگاه باشید که با داشتن ویزای دانش آموزی کانادا دانش آموزان می توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در کشور کانادا اقامت بدون دغدغه داشته باشند. از طرفی به واسطه ویزای دانش آموزی کانادا شما می توانید به تعداد دفعات نا محدود به خاک این کشور سفر کنید. 

معمولا ھمراه با نامه پذیرش اولیه مدرسه نامه invoice نیز صادر می شود که حاوی اعلام کلیه هزینه ها ثبت نام و اعلام شماره حساب مدرسه و نحوه واریز مبلغ مذکور است. متقاضی بعد از واریز مبلغ مذکور که ایرانیان معمولا از طریق صرافی ها واریز می کنند، ظرف چند روز نامه پذیرش مدرسه را دریافت می نماید . در این نامه تاریخ شروع کلاس ها ، تعداد واحدهای درسی و پایان کلاس ها اعلام می شود. در ادامه با ملزومات گرفتن ویزای دانش آموزی کانادا برای دانش آموزان بین المللی این کشور آشنا خواهید شد: 

برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید: 

  • پذیرش از مدارس دولتی یا خصوصی کانادا در یکی از دوره‏‏‌های تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان 
  • داشتن حداکثر ۱۸ سال سن 
  • همراهی پدر یا مادر دانش آموز و در صورت عدم همراهی آنها، داشتن سرپرست قانونی (کاستودین) در کانادا 
  • اثبات داشتن توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه یک سال زندگی در کانادا 
  • نداشتن بیماری 
  • اثبات بر ترک کشور کانادا پس از پایان تحصیل 

هزینه ثبت نام اولیه مدرسه نیز معمولا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است که این مبلغ غیر قابل عوت می باشد. شهریه مدارس کشور کانادا نیز بسیار متنوع و متفاوت می باشد.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها