در این مطلب سعی داریم به افرادی که پس از طی کردن مراحل اولیه مهاجرت و عزیمت به خاک این کشور مهلت ویزای تحصیلی آن ها به اتمام رسیده است انواع راه های تمدید ویزای تحصیلی کانادا را معرفی کنیم.

بر اساس آخرین بروزرسانی قوانین و بند های موجود در سامانه اداره مهاجرت کانادا، دارندگان ویزای دانشجویی بایستی طی مدت زمان شش هفته قبل از انقضای ویزای فعلی و فعال خود نسبت به اخذ ویزاهای جدید دانشجویی اقدام کنند.

ما همواره سعی داریم به شما عزیزان مهاجر مقیم کشور کانادا که اطلاعات کافی در زمینه تمدید ویزای تحصیلی کانادا را ندارید کمک کنیم تا دوره‌های آموزشی و ویزای تحصیلی کانادای مناسب خود را انتخاب کرده و به راحتی هر چه تمام تر به ادامه زندگی در کشور کانادا با ویزای قانونی و تمدید آن بپردازید.

تاریخ انقضا ویزای تحصیلی بیانگر زمانی است که متقاضی باید تحصیل خود را متوقف کند و از خاک کانادا خارج شود. اما گاهی متقاضی به دلایلی مانند اتمام تحصیل مقطع فعلی یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مایل است نسبت به تمدید ویزای تحصیلی کانادا خود اقدام کند.

حال اگر زمان و مهلت ویزای تحصیلی کانادا شما به پایان رسیده است و قصد ادامه تحصیل در موسسات عالی رتبه این کشور را دارید راه های بسیار زیادی پیش پای شما قرار گرفته است که با اخذ مشاوره دقیق و هوشمند در این زمینه می توانید بهترین و کوتاه ترین راه ممکن را برای این امر انتخاب کرده و به هدف خود دست یافته و ملزم به ترک خاک این کشور نباشید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا دکتری ، دوره های کوتاه مدت و یا مدارج دیگر ،انتخاب شما هر چه که باشد میتوانید برای تمدید ویزای تحصیلی از داخل کانادا اقدام کنید.با تحصیل در مدارج عالی در کانادا چشم انداز شغلی شما بهبود یافته ،مهارت های زبان انگلیسی تان تقویت می شود و فرصت افزودن تخصص های جدید تری را به رزومه ی کاری خود در این کشور خواهید داشت.

تاریخ انقضا در گوشه سمت راست بالای ویزای تحصیلی نوشته می شود. این تاریخ معمولاً طول برنامه تحصیلی متقاضی به اضافه 90 روز است. 90 روز اضافی این فرصت را به متقاضی می دهد تا برای ترک کانادا یا تمدید ویزای تحصیلی کانادا آماده شود.

این 90 روز از زمانی شروع می شود که:

اولین اطلاعیه مبنی بر اتمام تحصیل از محل تحصیل متقاضی ارسال شود. این اطلاعیه می تواند در قالب ایمیل، نامه و… باشد.

زمانی که مدرک تحصیلی متقاضی صادر می شود.

همچنین شما امکان سفرهای بیشتر و یافتن دوست های جدید را پیدا می کنید. با این حال برای اینکه بتوانید به مدت طولانی تر به صورت قانونی در کانادا بمانید و تحصیل کنید باید نسبت به تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.

البته در حالتی که پاسپورت قبل از مجوز تحصیل منقضی شود، 30 روز قبل از تاریخ انقضا پاسپورت، مجوز تحصیل منقضی می شود. بنابراین باید قبل از این زمان برای تمدید پاسپورت اقدام کرد.

بعد از اتمام اعتبار ویزای دانشجویی کانادا می‌توانید این کشور را ترک کنید (حتی اگر درخواست تمدید داده باشید) بعد از خروج هم می‌توانید دوباره به کانادا برگردید. مشروط به اینکه اعتبار ویزای دانشجویی تمام نشده باشد و ویزای توریستی معتبر داشته باشید. 

اگر ویزای دانشجویی باطل شده و درخواست تمدید ویزا نداده‌اید یا شرایط ویزای دانشجویی را رعایت نکرده‌اید یا به تحصیل ادامه داده‌اید، مرتکب تخلف شده‌اید. بنابراین ممکن است از کشور کانادا اخراج شوید. 

بر طبق آخرین بروزرسانی اداره مهاجرت کانادا، افراد دارای ویزای دانشجویی باید شش هفته قبل از انقضای ویزای فعلی خود برای ویزاهای جدید دانشجویی اقدام کنند. اگر تحصیل آنها در کانادا پایان یافته است ، آنها می توانند برای ویزای توریستی اقدام کنند تا بتوانند بعد از پایان اعتبار ویزای خود بصورت قانونی در کانادا اقامت کنند.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها