همواره اخذ ویزای تحصیلی کانادا از بهترین تجربه هایی افراد در طول زندگی شان به حساب می آید به طوری که بسیاری از دانشجویان مستعد ایرانی حضور در دانشگاه های کانادا را درگاه ورود به زندگی ایده آلشان می دانند.

از پرطرفدارترین انواع ویزا و روش های مهاجرت، ویزای تحصیلی کانادا است. دانشجویان و دانش آموزان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در موسسات آموزشی شامل مدارس، کالج و دانشگاه های برتر در سطح جهانی راهی کانادا می شوند. اگر به مهاجرت تحصیلی فکر می کنید و می‌خواهید بدانید هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟ چه مدارکی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز است؟ آیا با ویزای تحصیلی می توان اقامت دائم دریافت کرد و آیا می‌توان در کانادا کار کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

اما هرچقدر که ممکن است فرد متقاضی با داشتن سابقه تحصیلی قابل قبول بتواند توسط دانشگاه های این کشو احراز هویت تحصیلی اش را به دست آورد باید یاد اور شد که درخواست ویزای دانشجویی کانادا فرآیندی بسیار پیچیده و زمان بر است که مهم ترین و قابل تأمل ترین مرحله در مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است.

حداقل شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه ها و کالج‌ها چیست؟

شهریه یک سال تحصیل در کانادا را داشته باشید

با تمکن مالی هزینه زندگی یک سال را به سفارت نشان دهید

نمره زبان مورد نظر دانشگاه را بگیرید یا در دوره زبان دانشگاه شرکت کنید

معدل شما برای کالج ۱۲ و برای دانشگاه ۱۳ به بالا باشد

در این مقاله سعی داریم تا با یاداور شدن مراتب اخذ ویزای تحصیلی کانادا دیدگاه مناسبی را در رابطه با مراحل اخذ آن در اختیار شما قرار دهیم و شما را با این پروسه‎ آشنا کنیم، اما به خاطر داشته باشید که توضیحات ذکر شده تنها با توجه به کلیات مطالب هستند و تمامی موارد جزئیات بسیار زیاد و مهمی دارند که برای موفقیت در سیر آن ها نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه هست.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، باید ویزای دانشجویی کانادا بگیرید. شما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی (DIBP) کانادا ثابت کنید که از شرایط زیر را برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا دارید :

با توجه به نرخ بیکاری 7 درصدی در کشور کانادا می توان فهمید که بازار کار مطلوب و همچنین تضمین آینده شغلی در این کشور موجب تشویق متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل شده ، و آن ها می توانند پس از پایان تحصیلات خود به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند.

مزایای تحصیل در کانادا

شهریه مقرون به صرفه کانادا: هزینه دانشجویی کانادا به نسبت انگلیس، استرالیا و آمریکا تا ۴۰٪ ارزانتر است.

اقامت دائم پس از تحصیل: تحصیل کانادایی سکویی امن برای اخذ اقامت دائم است.

کیفیت آموزش: سیستم آموزشی کانادا دقیق و حتی دانشگاه‌هایی با رتبه ضعیف تر هم برنامه ریزی قوی آموزشی دارند.

اجازه کار برای دانشجو: دانشجو امکان کار پاره وقت در ایام تحصیل و امکان کار تمام وقت در ایام غیر تحصیلی را دارد.

ویزای کار همسر: شما با خیال راحت درس بخوانید چون همسرتان اجازه کار تمام وقت دارد.

تحصیل رایگان فرزندان: بله واقعیت دارد. یکی از والدین دانشجو باشند، تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا رایگان خواهد بود.

امیدواریم مطالب فوق موجب کاهش وقت مخاطبان در فرایند کسب اطلاعات اولیه از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده و بتوانیم در مسیر تصمیم گیری تان برای تحول در زندگی شخصی گامی موثر بر داشته باشیم.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها