اقامت پس از تحصیل در کانادا

غریب به اتفاق بسیاری از افرادی که با اخذ ویزای تحصیلی به کانادا عزیمت می کنند و پس از طی کردن مقطع تحصیلی خود به فارغ التحصیلی در این کشور دست می یابند تمایل دارند در این کشور زندگی خود را ادامه دهند، در این مطلب سعی داریم با معرفی شرایط اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا بهترین مسیر را پیش روی شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

تحصیل در کانادا یک مسیر عالی برای اخذ اقامت دائم این کشور است. بسیاری از افراد تحصیلات خود را در کانادا ادامه می‌دهند تا پس از فارغ‌التحصیلی برای اخذ اقامت دائم آماده شوند. در واقع از دید بسیاری، مهاجرت تحصیلی به ویژه مهاجرت تحصیلی به کانادا، پلی برای اخذ اقامت دائم این کشور به ویژه برای سنین پایین‌تر و مایل‌تر به تحصیل با توجه به وضعیت تجربه کاری و مدرک تحصیلیشان می‌باشد. باید گفت که در این راستا چندین برنامه وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند آن‌ها را برای نحوه اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا انتخاب کنند.

ساده‌ترین روش برای ورود دانشجو به بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی بدون پیش‌نیاز خاصی، استخدام در شغلی تحت عنوان نیروی Post Graduate Work Permit یا همان اجازه کار برای فارغ‌التحصیلان (به اختصار PGWP) می‌باشد که می‌تواند بصورت Work Permit یا Open Work Permit باشد و در این راستا حتما به جاب آفر نیاز نخواهید داشت.

نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که فارغ التحصیلان بین المللی کانادا با داشتن این ویزا از اجازه کار و تحصیل در کانادا بهره مند شده و متقاضی میتواند در آینده وارد پروسه اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا شود. مزیت اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا این مورد است که متقاضی با تکمیل تحصیلات در کانادا و داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی می تواند امتیاز بالاتری را در سیستم امتیاز بندیاسکیل سلکت کسب نموده و برای ویزای تخصص و مهارت درخواست دهد.

بسیاری از افراد تصور میکنند اخذ ویزای مذکور کار ساده ای بوده و و در مدت زمان کوتاه و سریع می توانند نسبت به دریافت آن از سوی ادامه مهاجرت کانادا اقدام کنند، در صورتیکه به کررات دیده شده افراد موفق و حرفه ای نیز در پروسه اخذ این ویزا خطاهایی داشته اند که منجر به رد درخواست آنها شده است و دیگر هیچ وقت نمی توانند اقامت دائم در این کشور داشته باشند.

اگر شما به عنوان یک فارغ‌التحصیل از یکی ار موسسات آموزشی معتبر در کانادا به دنبال یک مسیر استاندارد برای اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید؛ آن هم مسیری که قبلا توسط بسیاری از افرادی در شرایط مشابه با شما طی شده است؛ برنامه مهاجرتی Canadian Experience Class یا به اختصار CEC بسیار به کار خواهد آمد. CEC در واقع یک برنامه مهاجرتی است که به افراد اجازه می‌دهد تا پس از حداقل یک سال کار در کانادا، این فرصت را داشته باشد تا برای اقامت دائم اقدام کنند و بدین وسیله در اکسپرس اینتری شرکت نمایند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کانادا جهت ادامه تحصیلات تکمیلی یا برای کسب مدرک بالاتر (به عنوان مثال پیشرفت تحصیلی از مدرک کارشناسی به سال تحصیلی بعد یا مدرک کارشناسی ارشد) اقدام می کنند. ادامه تحصیلات شما را قادر می سازد که زمان خود را در کانادا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید که به شما در استخدام در شرکت های این کشور برای اشتغال به کار کمک می کند. شما می توانید تحصیل در موسسه فعلی خود را ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر متفاوت) بروید تا یک تجربه جدید را امتحان کنید.

برای راهنمایی در مورد ویزای کاری پس از تحصیل کانادا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها