بررسی وضعیت بیمه دانشجویی کانادا

یکی از نکاتی که دانشجویان باید قبل از ورود به کانادا به آن توجه کنند، داشتن بیمه دانشجویی کانادا است. اما معمولا دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا در ابتدای ورود به این کشور به تنها چیزی که فکر نمی کنند، بیمه خدمات درمانی است.

خوشبختانه سخت گیری کشور کانادا به منظور تحت پوشش قرار دادن مهاجران و دانشجویان بین المللی تحت عنوان بیمه دانشجویی استرالیا باعث شده است تا امنیت درمانی این افراد حفظ شود. این موضوع بعلاوه دیگر مزیت های ذکر شده موجب شده است تا استرالیا مقصد تحصیلی و مهاجرتی بسیاری از مردم در سراسر دنیا باشد.

حال با نگاهی به انواع بیمه در استرالیا و معرفی جزئیات مرتبط با بیمه دانشجویی سعی داریم تا اطالاعت کافی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

برای دانشجویانی که در کشور کانادا تحصیل می‌ کنند بیمه دانشجویی اجباری است و متقاضیان بایستی بیمه دانشجویی را تهیه کنند. از همین رو، دانشجویان بین المللی این کشور باید قبل از اخذ ویزای تحصیلی نسبت به تهیه بیمه اقدام کنند.

نکات مهم در مورد بیمه دانشجویی کانادا

 • هر ایالتی می تواند بطور مستقل تصمیم بگیرد که کدام یک از خدمات بیمه ای را به دانشجویان ارائه دهد. معمولا خدمات ابتدایی زیر در برخی از ایالات برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود:
 1. خدمات اورژانسی پزشکی
 2. خدمات اورژانس بیمارستانی
 • بعضی ایالات خدمات ویژه ای را برای کودکان و سالمندان ارائه می دهند.

خدمات دندانپزشکی، چشم  پزشکی و داروهای تجویزی، توسط برخی ایالات ممکن است ارائه شود، یا ۵۰ درصد این خدمات را ارائه می دهند.

 • برخی ایالات کانادا که هیچ گونه خدمات بیمه ای ارائه نمی دهند عبارتند از :
 1. نیو برانزویک
 2. نوا اسکوشیا
 3. انتاریو
 4. کبک
 5. پرینس ادوارد ایلند
 6. یوکان

وجود شرکت های بیمه مختلف در محل دانشگاه های کانادا روند تهیه بیمه را برای متقاضیان تحصیل در این کشور راحت کرده و افراد می توانند در محل دانشگاه مطابق با جدول پوششی بیمه ها خود را بیمه کنند.

بیمه دانشجویی کانادا دانشجویان بین الملل را دو الی شش ماه بیمه میکند و دانشجویان می توانند به مدت زمان طول ویزای تحصیلی خود، دوره های بیمه دانشجویی را به صورت یک جا خریداری کنند.

برای دانشجویانی که قصد عزیمت به کانادا را برای اخذ مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر این کشور را دارند این نکته را یاد اور می شویم که آن ها در این کشور تحت پوشش بیمه Single قرار می گیرند؛ ولی اگر در این کشور تنها نیستید و در کنار خانوادتان تحصیل می کنید بایستی بیمه Family را برای خود خریداری کنید تا همسر و فرزندانتان نیز امنیت درمانی شان در این کشور حفظ شود.

بنابراین این که زمان شروع بیمه اندکی پیش از شروع درستان باشد به شما این امکان را می دهد که به محض صدور ویزا به استرالیا سفر کنید و تا پیش از شروع درستان فرصت داشته باشید تا با محیط تطبیق پیدا کنید و محل اقامت خود را آماده کنید.

شایان ذکر است در طول دوران پاندمی کرونا در سراسر جهان، بیمه دانشجویی کانادا هزینه های ناشی از مبتلا شدن افراد مقیم این کشور را تحت پوشش خود قرار داده و تمام هزینه مربوط به مشکلات ریه و نارسایی های ناشی از ابتلا به کرونا را متقبل می شود .

به دانشجویانی که از قبل مشغول تحصیل بوده و به دلیل محدودیت های رفت و آمد به کانادا و بسته شدن مرزها مجبور به ماندن در کانادا شده اند، پیشنهاد می شود با شرکت ارائه کننده بیمه‏ خود تماس بگیرند تا از اعتبار و ادامه دار بودن بیمه خود اطمینان حاصل نمایند.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها