اگرچه اخذ بورسیه کامل از دانشگاه‌های کانادا سخت و رقابتی بوده اما اقدام از سوی یک موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجوی معتبر برای تشکیل پرونده‌ ایی قوی برای شانس بالای پذیرش، این امر را بسیار ساده کرده است.

همواره کشور کانادا جزء 7 انتخاب برتر بین مردم جهان به عنوان مقصد تحصیلی در خارج از خاک کشورشان است. علم نوآورانه و نظام آموزشی یک پارچه ، سطح رفاه قابل قبول برای اتباع و تنوع نژادی در این کشور موجب شده تا علاوه بر اینکه بیشتر دانشجویان جهان خواهان تحصیل در این کشور هستند تمایل داشته باشند ویزای دائم این کشور را اخذ کنند.

کلیه مراکز آموزشی دولتی ماقبل دانشگاه در کانادا به شهروندان و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند خدمات تحصیلی رایگان ارائه می‌دهند و برای مقاطع تحصیلی دانشگاهی نیز صرفا هزینه کمی به نسبت دانشجویان بین‌المللی (حدود یک چهارم یا یک پنجم) دریافت می‌شود و متوسط شهریه دانشگاهی برای شهروندان کانادا در سال جاری میلادی در حدود 6700 دلار در سال بوده است.

با توجه به تخصیص بودجه قابل توجه دولت این کشور برای حوزه آموزش، تحصیل دردانشگاه های دولتی کانادا نیز نیازمند پرداخت شهریه است اما بایستی یاداور شد که گزینه‌های زیادی برای کاهش قابل توجه این شهریه های دانشگاه در هنگام تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا وجود دارد. چرا که می‌توان گفت که امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد که در ادامه مطلب توضیحات تکمیلی مربوط به تحصیل رایگان در کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

همانطور که ذکر شد راه های مختلفی برای کاهش هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا وجود دارد که دانشجویان می توانند هر کدام را که با شیوه زندگی آن ها مرتبط است اتخاذ کنند.

شغل دانشجویی در کانادا یکی از شیوه های مرسوم دانشجویان بین المللی در این کشور برای کاهش هزینه های تحصیلی دانشگاه ها است که افراد می تواند قبل از مهاجرت با بازار کار دانشجویی این کشور آشنا شده و به صورت پاره وقت بخشی از هزینه های قابل توجه روزمره شان در حوزه تحصیل را پرداخت کنند.

اما این امکان وجود دارد که افراد با اخذ بورسیه تحصیلی از طریق رزومه تحصیلی مناسب بتوانند توسط دانشگاه مورد نظرشان احراز هویت تحصیلی شوند، به این صورت که دانشگاه بخشی از هزینه تحصیل متقاضی در مقطع تحصیلی مورد نظرش را با درصد های متفاوت پوشش دهد.

در حال حاضر اگر دانشجویان بین المللی این کشور بتواند بورسیه ای با مبلغ کمک هزینه نسبتا با اخذ کنند و همچنین در کنار آن یک کار دانشجویی در کانادا پیدا کنند ، ممکن است بتواند تجربه تحصیل رایگان یا تقریبا رایگان را در کانادا داشته باشد.

تحصیل رایگان در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی جذابیت بسیاری دارد که از دلایل اصلی آن می توان به کیفیت آموزشی و نظام آموزشی این کشور اشاره نمود. کانادا از نظر کیفیت آموزشی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. سیستم آموزشی در مدارس کانادا به دو دسته زیر تقسیم می شود.

اما موضوع اصلی مورد بحث ما در این مقاله این نبوده و بلکه منظور ما از تحصیل رایگان اخذ بورسیه تحصیلی کامل (یا همان فول فاند) که همه هزینه شهریه‌های دانشگاه و حتی گاها هزینه‌های شخصی فرد و همچنین حتی بلیط رفت و برگشت هواپیما و… را پوشش داده و به عبارتی همان تحصیل رایگان در کانادا را برای متقاضی رقم خواهد زد، می‌باشد.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها