آیا تا به‌ حال رویای طی کردن مقطع کارشناسی در کانادا را در سر داشته اید؟ آیا تمایل دارید تا با نگاهی کوتاه به این مقاله از چند و چون ماجرا با خبر شوید؟ پس این نوید را به شما می دهیم با مطالعه دقیق این مقاله می توانید بهترین اطلاعات تکمیلی را در حوزه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را بدست اورید تا با اطلاعات کافی و دیدگاهی جامع تر نسبت به تصمیم خود در این مورد اقدام کنید.  

متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در کاناداو مقطع لیسانس در کانادا هستند، پذیرش آنها در تمامی رشته ها و دانشگاه های این کشور انجام می گیرد. دوره های کارشناسی در کانادا که منجر به دریافت مدرک کارشناسی (Bachelor’s Degree) می‌شوند.

تعداد قابل توجهی از دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا هستند سوالات زیادی در حوزه چگونگی اخذ ویزا، میزان هزینه شهریه دانشگاه، چگونگی انتخاب رشته، برآورد بازار کار رشته انتخابی و دیگر مباحث در سر دارند که همه این سوالات با مراجعه و ارتباط گیری با کارشناسان مجبر و کار کشته در حوزه ویزای تحصیلی و اقامت در کانادا بر طرف می‌شوند. 

به همین منظور، در این مقاله قصد داریم در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا صحبت کنیم. 

درصورتی که متقاضی دارای نمره زبان کافی برای دانشگاه مورد نظر نباشد، بایستی ابتدا در دوره زبان دانشگاه مورد نظر خود شرکت ‏نماید. برای پذیرش در مقطع لیسانس در کانادا ‏متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند. در برخی از استان ها متقاضی میتواند دوره پیش دانشگاهی ‏را نیز در کشور کانادا سپری کند که معمولا ۲ سال خواهد بود.‏  

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا: 

  1. اسکن مدرک دیپلم 
  1. اسکن مدارک مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی 
  1. اسکن پاسپورت 
  1. ارائه رزومه کاری یا جوایز علمی، ورزشی که دریافت کرده‌اید 
  1. اسکن مربوط به معدل مقاطع مختلف تحصیلی 
  1. اگر فعالیت‌های پژوهشگری داشته‌اید باید اسکن مدارک مربوطه را ارسال کنید. 
  1. اگر از معلمین یا اساتید خود توصیه‌نامه علمی دارید که به موجب آن شما را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تایید نموده‌اند باید اسکن مدرک مربوطه را ارسال کنید. معمولا توصیه‌نامه نقش مهمی در پذیرش دانشجو دارد. در توصیه‌نامه معلم یا استاد در مقاطع قبلی تحصیلی به ذکر توانایی‌ها و ضعف شما در حوزه تحصیلی می‌پردازد. 
  1. مدرک اثبات کننده توانایی مالی جهت تحصیل و زندگی در کانادا 
  1. ارائه مدرک زبانی که نشان دهنده آمادگی شما برای حضور در کلاس درس باشد. معمولا دانشگاه‌ها مدرک تافل یا آیلتس را می‌پذیرند. حداقل نمره پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است. البته برخی از دانشگاه ها نیز برای ارزیابی مهارت زبان دانشجویان خارجی خودشان آزمون زبان برگزار می کنند. 

شایان ذکر است دوره لیسانس در کانادا که Undergraduate نامیده می‏‌شود معمولا به صورت دوره‏‌های سه ساله و با ۹۰ واحد درسی و یا به صورت دوره چهار ساله و با ۱۲۰ واحد درسی ارائه می‏‌شود. 

ادامه تحصیل کارشناسی در کانادا در تمام استان‏‌ها به جز کبک بعد از پایان دوره دبیرستان امکان پذیر است. در استان کبک پس از پایان سال یازدهم دبیرستان دانشجو می‏‌تواند یا وارد دوره کالج شود یا با گذراندن دو سال دوره پیش دانشگاهی، پس از آن وارد دوره سه ساله لیسانس شود. 

 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها