امروز آمده ایم تا با ارائه مطالب کاربردی در رابطه با بحث تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا، معرفی هزینه های جاری تحصیل در این کشور  و شرایط تأیید ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا دیدگاه مناسبی را در اختیار افرادی که قصد عزیمت به این کشور برای طی کردن مقاطع تحصیلی دارند بگذاریم. از دیگر سوالات مورد بحث در این رابطه می توان به این سوالات جامع اشاره کرد: میزان شهریه دانشگاه ها در کشور کانادا چگونه است؟ آیا می توان از دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی گرفت؟ آیا با ویزای تحصیلی می توانیم تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت کنیم؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات و سوالات دیگر از این قبیل هستید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. ما تلاش کرده ایم تا تمامی نکات و اطلاعات مربوط به تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا را در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهیم.  

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا دارای برنامه های تحصیلی است که به صورت اختصاری گراد  شناخته می‌ شود و به دو دسته‌ تقسیم می شوند: 

  1. برنامه‌ی کارشناسی ارشد هنر (Master Arts MA) 
  1. برنامه‌ی کارشناسی ارشد علوم  (Master of Science) 

کانادا به عنوان کشوری مهاجرپذیر، هر ساله پذیرای تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی است. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور پرداخته ایم. از مهم ترین مباحث بررسی شده می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد و زندگی در کانادا 
  • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا 
  • شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا 
  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در دوره کارشناسی ارشد 
  • کار دانشجویی در حین تحصیل در کانادا
  • و… 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، همواره از گزینه های پر طرفدار متقاضیان مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. دانشجویان بین المللی بسیاری به کانادا به عنوان یکی از امن ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا جذب شده اند. شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو و ونکوور با تنوع فرهنگی بالا، سالانه پذیرای تعداد کثیری از دانشجویان سراسر جهان هستند 

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آنها کار کرده اید یا درس داشتها ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید 

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده اند. 

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها