در این بخش از مقالات مربوط به تحصیل در کشور کانادا سعی داریم تا با معرفی چگونگی اخذ مدرک دیپلم در کانادا اطلاعات کافی و جامعی را در اختیار آن دسته از افرادی که قصد دارند مدرک تحصیلی دیپلم شان را از دانشگاه های معتبر کشور کانادا اخذ کنند بگذاریم.

برخی از متقاضیان تحصیل در کانادا، تمایل دارند پس از دریافت مدرک دیپلم و به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی، وارد یکی از دانشگاه های کانادا بشوند. برای بسیاری از متقاضیان تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا، این سوال ایجاد می‌شود که آیا در کانادا نیز مانند ایران، شرط پذیرش برای متقاضیان، شرکت در آزمونی سراسری است یا معیارهای دیگری جهت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا لحاظ می‌شوند.

نا گفته نماند که ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقاطع تحصیلی کارشناسی موجبات اولیه مشاغل حرفه ای و نیمه حرفه ای و همچنین تحصیلات تکمیلی فرد را فراهم می کند. به طوری که به گفته تجربه گران این حوزه افراد باید حداقل 36 ماه برای طول مدت مطالعات تکمیلی خود وقت بگذارند. البته که برخی از موسسات برای هموار سازی مسیر تحصیلی مهاجرانی که قصد ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا را دارند یک سیستم سریع السیر ارائه می دهند که به آن ها این امکان را می دهد تا مدرک تحصیلی سه ساله را تنها طی مدت دو سال اخذ نمایند.

برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی با مدرک دیپلم، ممکن است دانشگاه‌های کانادا شرایط متفاوتی را در نظر داشته باشند. در کانادا، هر دانشگاه، هدف مشخصی را دنبال می‌کند و حتی برخی از آن‌ها با در نظر داشتن شعار مشخصی، برنامه‌های آموزشی خود را انجام می‌دهند. همین اهداف در امکان ادامه تحصیل با مدرک دیپلم تاثیرگذار است.

تاریخ شروع ترم افرادی که مدرک دیپلم آن ها در دانشگاه های کانادا مورد تأیید صلاحیت قرار گرفته است بسته به نوع دوره متفاوت است. دوره های آموزش عالی عموماً از اواخر فوریه تا اواسط نوامبر برگزار می شود و سال تحصیلی در کانادا به طور معمول به دو ترم تقسیم می شوند.

البته ناگفته نماند که بسیاری از موسسات فعال در حوزه آموزشی در کشور کانادا بر روی سیستمی سه ماهه فعالیت می کنند و یا مدارس تابستانی را از ماه دسامبر تا فوریه ارائه می دهند که این امر می تواند طول کل دوره را برای متقاضیان ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا را کاهش دهد. دانش آموزان برای شروع دوره های خود در ابتدای سال معمولاً در ژانویه یا فوریه ثبت نام می کنند، اما تاریخ تقاضا به طور معمول به پایان سال قبل می رسد. برخی از موسسات همچنین نیمه سال معمولا در ماه جولای برای دوره‌های ویژه‌ ثبت نام دارند.

دانش آموزان ایرانی با داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله می‌توانند برای تحصیل در کانادا اقدام کنند. این دانش آموزان می‌توانند برای ادامه تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌ های کانادا درخواست بدهند. شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، در اصل به شرایط کالج و یا دانشگاه منتخب شما بستگی دارد، اما به طور عمومی، شما باید ریز نمرات و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی را به دانشگاه مورد نظرتان ارسال و نامه پذیرش را کسب کنید.

با در نظر گرفتن هزینه های ویزا و همچنین زندگی در کانادا، بهتر است قبل از رفتن از داشتن سرمایه کافی مطمئن شوید. چراکه کار پاره وقت جوابگوی هزینه های بالای زندگی دانشجویی در کانادا نیست.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها