تحصیل در کانادا نه‌ تنها راهی برای ادامه تحصیل در بهترین سطح آموزش است، بلکه فرصتی برای اخذ اقامت کانادا می باشد و همواره بسیاری از جوانان ایرانی خواهان تحصیل در کانادا هستند، چرا که کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت تحصیلی جوامع بین المللی شناخته می‌شود.

از طرفی تعداد کثیری از دانشگاه‌های رده‌بالای این کشور جز صد دانشگاه برتر جهان از لحاظ رده علمی و مقالات معتبر قرار گرفته‌اند که همین امر نشأت گرفته از فضای پژوهش محور حاکم بر حوزه دانشگاه‌ها و فضای تحصیلی کشور کانادا است. موارد فوق و بورسیه‌های متنوع کشور کانادا برای جوانان جویای علم موجب شده تا سالانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان از کشور‌های مختلف جهان برای تحصیل در کانادا اقدام کنند.

پس اگر خواهان تحصیل در کانادا هستید، به دنبال اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید تا به وسیله آن بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای صدور ویزای دانشجویی و تحصیل در کانادا مواردی چون شرایط مالی، سابقه تحصیلی، گواهینامه‌های معتبر، وضعیت تاهل و به زبان ساده تقریبا همه موارد شخص که مربوط به امور تحصیلی و مهاجرتی او می شود، بررسی خواهد شد.

ممکن است شرایط ویزای تحصیلی کانادا و نحوه اخذ ویزا برای شما سوال باشد. در این مطلب با مهم‌ترین مطالب پیرامون مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آشنا خواهید شد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا با توجه به مقطع، رشته، دانشگاه، استان و شهر مد نظر و … متفاوت است.

درباره مدرک زبان هم باید بگوییم که دانشگاه یا کالج مد نظر شما مدرک و حداقل نمره را تعیین می‌کند. مدرک زبان مورد تایید کانادا شامل مدارک IELTS، سلپیپ CELPIP، تافل TOEFL و GMAT است.

به فاصله زمانی بین دو دوره تحصیلی یا فاصله اخذ آخرین مدرک تحصیلی تا زمان اقدام برای مهاجرت گپ تحصیلی Study Gap می‌گویند.

نامه پذیرش تحصیلی توسط دانشگاه صادر شده و حکم Study Permit را دارد. پس از اخذ آن باید ویزای کوتاه مدت کانادا بگیرید و تا پایان تحصیل در این کشور بمانید.

پذیرش تحصیلی، مهم ترین مسیر برای متقاضیان تحصیل در کانادا

شایان ذکر است که نحوه رسیدگی به درخواست اقامت دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا در قالب امتیاز بندی صورت گرفته است، بدین گونه که افراد می‌توانند با ارائه دانش، تخصص و سایر موارد مورد نیاز به حد نصاب امتیازات برسند.

براساس قانون وزارت علوم موسساتی که پروسه اخذ پذیرش را برای متقاضیان تحصیل در استرالیا انجام می دهند میباستی برای اعزام قانونی دانشجویان به این کشور از وزارت علوم مجوز رسمی داشته و نماینده رسمی دانشگاه های برتر استرالیا باشند. در این صورت مراحل اداری متقاضیان با سرعت بیشتری طی می‌شود و افرادی که شرایط پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر را ندارند دیگر لازم نیست از تحصیل در کانادا باز بمانند چرا که نماینده‌های قانونی که اتخاذ کرده‌اند با مذاکره با دانشگاه‌ مورد نظر فرد در کانادا، می‌توانند شرایط اورا را برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا احراز کنند.

البته که به این مورد توجه داشته باشید که چنانچه شما در کانادا تحصیل کرده‌اید ضمانتی وجود ندارد که شما حتما اقامت این کشور را به دست بیاورید، اما راه هایی برای اثبات این موضوع و اخذ امتیاز مورد قبول این کشور برای شما وجود دارد.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها