کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

بررسی هزینه ‌های زندگی در کانادا

در این مقاله هزینه زندگی در کانادا را برای شما برآورد کردیم. کانادا کشوری زیبا با پتانسیل های عالی است. همچنین این کشور یکی از متنوع ترین کشورها در جهان و محل زندگی افراد با اعتقادات، آیین ها و سبک های گوناگون زندگی است. کانادا به دلیل چندین تحول و چشم انداز زیبا در شهرها و حومه شهرها به خود می بالد.

علاوه بر این که نمی توان از مزیت های تحصیلی در کشور نخبه پرور کانادا که سالیانه تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی را پذیرفته و با بالا ترین درجه علمی و معتبر ترین مدرک تحصیلی به جوامع بین المللی تحویل می دهد چشم پوشی کرد. باید گفت بررسی هزینه های زندگی در کانادا برای مهاجرینی که قصد عزیمت به این کشور را دارند می تواند دیدگاه مناسبت تری در امور مهاجرت به این کشور را در اختیارشان قرار دهد.

هزینه زندگی در کشور بسیاز پیشرفته کانادا چقدر است؟ بیایید کمی دقیق تر شویم.

کانادا اغلب در شاخص توسعه انسانی سالانه سازمان ملل (HDI) که ترکیبی از اندازه گیری امید به زندگی، تحصیلات و درآمد سرانه است، رتبه بالایی را کسب می کند. به عنوان نتیجه یک اقتصاد قدرتمند و مناسب کشور، انتظار می رود که بسیاری از مردم از مناطق مختلف جهان دوست داشته باشند از این غول بزرگ سفید دیدن کنند و در آن مستقر شوند.

کانادا با وجود وابستگی به انگلیس و سابقه اروپایی خود، سالانه از ورود اقشار مختلف مردم، به استان ها و سرزمین های خود، استقبال می کند. طبق آمار، کانادا بیست و ششمین کشور گران قیمت برای زندگی در جهان است. انجمن Numbeo هزینه‌ های مختلف زندگی را در سرتاسر جهان بررسی می‌کند و از شهر نیویورک به عنوان معیار استفاده می‌کند. (یعنی زندگی در نیویورک دارای شاخص هزینه زندگی 100 خواهد بود.) و برخی از مهاجرانی که به کانادا می آیند دریافتند که هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با کشور خود بسیار کمتر است.

شایان ذکر است این اختلاف چشمگیر اجاره بها مسکن در کانادا با کشور ایران محدود به بحث مسکن نبوده و در اقلام غذایی نیز مشهود است.

یکی دیگر از نکاتی که شاید برای افراد تبیین نشده و جزء دیگر اقلام ضروری زندگی مهاجران در کانادا است پوشاک و البسه بوده که بدون شک از ایران بالا تر است به طوری که به گفته کارشناسان اخذ ویزای اقامت بهای پرداختی برای خرید لباس در کانادا 200 درصد با ایران اختلاف دارد.

شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) از طریق گزارش سالانه خود، میانگین اجاره در کانادا را برای هر سال ارائه می دهد. بر اساس این گزارش، هزینه های اجاره در مناطق شهری در مقایسه با مناطق کم جمعیت یا توسعه یافته بیشتر است. متوسط ​​قیمت اجاره 1800 دلار در ماه است و در کل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر کمتر است. پیش بینی شده است که این قیمت به شدت افزایش خواهد یافت.

0 0 رای ها
مجموع امتیاز ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها